• Посилання скопійовано

Якщо будівля належить до "будівель промисловості" та класу 1251, податок на нерухомість не справляється

Які документи є достатніми для віднесення нежитлових приміщень до «будівель промисловості», зокрема механоскладальних корпусів?

Запитання: Які документи є достатніми для віднесення нежитлових приміщень до «будівель промисловості», зокрема механоскладальних корпусів (коротка назва МСК -1, МСК -2, тощо)? Яким ознакам, критеріям повинна відповідати «будівля промисловості», зокрема механоскладальних корпусів (коротка назва МСК -1, МСК -2, тощо)? Чи нараховується податок на нерухоме майно щодо виробничих приміщень, які:

- тимчасово не використовуються для здійснення виробничої діяльності?

- передані в оренду?

Відповідь: Підпунктом «є» п.п. 266.2.2 ПКУ визначено перелік об’єктів нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, до яких віднесено будівлі  промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

На сьогодні відсутній нормативно-правовий акт або порядок  стосовно класифікації нерухомості для цілей реалізації норм ПКУ щодо  податку на нерухоме майно. Водночас Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації наказом від 17.08.2000 № 507 затверджено і введено в дію Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000 (далі – ДК 018-2000), призначений для використання органами центральної та місцевої виконавчої та законодавчої влади, фінансовими службами, органами статистики та всіма суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами) України. Об’єктами класифікації в ДК 018-2000 є будівлі виробничого та невиробничого призначення та інженерні споруди різного функціонального призначення.


Згідно ДК 018-2000 до групи « Будівлі промислові та склади» (код 125) належить клас « Будівлі промисловості» (код 1251), який включає будівлі  промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств тощо.

Код об’єкта нерухомого майна згідно Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000 зазначається  у документі про введення  його в експлуатацію. Отже, цей документ повинен  визначати, чи є така  будівля об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, чи ні.

Щодо нарахування податку на нерухоме майно щодо виробничих приміщень в період тимчасово їх невикористання для здійснення  виробничої діяльності або передачі в оренду слід зазначити наступне. Чинною редакцією ст. 266 ПКУ не передбачено виключень або спеціальної норми в цьому випадку. А, отже, на нашу думку, якщо відповідна будівля належить до будівль промисловості та класу 1251 згідно Державного класифікатора будівель  та споруд ДК 018-2000, то в будь-якому разі така будівля не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202419
  • Продаємо ТЗ спеціалізованого призначення: коли визнаємо дохід та як оподатковуємо?
    Фізособа уклала з юрособою простий письмовий договір купівлі-продажу ТЗ – спеціалізованого напівпричепу у грудні 2021 р. Оплату отримано у грудні 2021 р. Переоформлення ТЗ – у серпні 2022 р. Податковим агентом є юрособа. Податки утримано та сплачено в меншому обсязі, ніж було потрібно. Доходом якого року є отримані кошти за напівпричеп? Чи потрібно фізособі доплачувати податки самостійно чи повернути кошти? Якщо фізособа планує продати протягом року декілька вантажних автомобілів та напівпричепів, як оподатковувати такий продаж?
    30.04.202415
  • Оподаткування доходу фізособи, яка змінила податкове резидентство
    Фізособа - громадянин України є власником корпоративного інвестиційного фонду. Як зміниться оподаткування доходів цієї фізособи при зміні податкового резидентства (громадянство України зберігається)?
    26.04.202423
  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.20241 922
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202429