Оподаткування цієї операції залежить від умов ліцензійного договору із продавцем. Як правило, таким договором передбачається надання права тимчасового (невиключного) користування таким програмним забезпеченням.
Якщо у вашій ситуації це так, то плата за таке право, є роялті – виходячи із визначення, наведеного у пп. 14.1.225 ПКУ.
Оскільки таке програмне забезпечення використовується виключно для складання/подання звітності підприємства до контролюючих органів, то витрати з роялті є адміністративними витратами і за пп. 138.10.2 ПКУ належать до податкових витрат. Так само відображаються витрати зі сплати за оновлення (обслуговування) такого програмного забезпечення.
Щодо дати визнання таких витрат, зазначимо наступне. Якщо оплата за користування відбувається авансом раз на рік, то вона, хоча і належить до адміністративних витрат, не може одразу в повній сумі потрапити до податкових витрат. За п. 138.5 ПКУ, інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку. Крім того, за пп. 139.1.3 ПКУ, не визнаються податковими витратами суми попередньої (авансової) оплати товарів, робіт, послуг. Тож, без наявності наданих послуг (документів, які це підтверджують), права на податкові витрати в сумі оплати у підприємства немає.
Тобто, так само, як і в бухгалтерському обліку, відображати суми таких авансів у складі витрат слід поступово і лише у тих періодах, за які підприємство фактично користувалося (отримувало послуги з оновлення) програмним забезпеченням.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити