ФОП - платник єдиного податку
Фізична особа – підприємець (ФОП) – платник єдиного податку може здавати частину земельної ділянки в оренду, площа якої не перевищує 0,2 гектара, за умови якщо решта земельної ділянки не перебуває в оренді (пп. 291.5.3 ПКУ).
В іншому випадку ФОП не має права перебувати на спрощеній системі.
Якщо землю в оренду буде здавати фізична особа –власник земельної ділянки, то оподаткування доходу буде відповідно до пп.170.1 ПДФО 18% та ВЗ 1,5%.
Звертаємо увагу, у разі передачі землі в оренду як фізична особа, ФОПу необхідно буде подати повідомлення за формою №20-ОПП, що ця земельна ділянка не використовується у господарській діяльності ФОП (за умови попереднього подання цієї форми, де земельна ділянка була вказана як така, що використовується).
ФОП на загальній системі, платник ПДВ
Передача в оренду земельної ділянки ФОП в розумінні пп. 14.1.185 ПКУ є операцією з постачання послуг, а оскільки це відбувається на території України, то є об’єкт оподаткування ПДВ.
Відповідно до пп. 197.1.21 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з надання в оренду (суборенду) земельних ділянок, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Тобто, щодо земельної ділянки 2 може бути звільнення від ПДВ, якщо кошти за оренду будуть заходити безпосередньо на бюджетний рахунок. В цьому разі ФОП не отримає вхідного податкового кредиту. А якщо він буде отримувати кошти від суборенди цієї ділянки на свій рахунок ФОП, то буде нараховуватись податкове зобов’язання з ПДВ.
Продаж земельної ділянки з цільовим призначенням «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» фізичною особою
У своїй консультації ДПС визначає:
«Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором дохід, отриманий платником податку – фізичною особою – резидентом від першого продажу протягом звітного податкового року земельної ділянки сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити