• Посилання скопійовано

Оренда транспортних засобів у нерезидента: що з оподаткуванням?

Підприємство планує орендувати у нерезидента ТЗ для внутрішніх (Україна) та міжнародних перевезень вантажів. Які особливості оподаткування?

Імпорт чи тимчасове ввезення

ТЗ можна ввезти на митну територію України у митному режимі імпорту чи тимчасового ввезення.

Але згідно з ч. 3 ст. 189 МКУ тимчасове ввезення ТЗкомерційного призначення на митну територію Українидопускається за умови, що такі ТЗ не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України.

В розглядуваній ситуації ТЗ використовуватимуться для внутрішніх перевезень. А тому митний режим тимчасового ввезення застосувати не вийде. Отже, ТЗ доведеться ввозити в митному режимі імпорту. Відповідно, повертати ТЗ потрібно буде в митному режимі експорту.

 

Імпортні платежі

При імпорті ТЗ в загальному порядку сплачуються імпортні мито, ПДВ, акцизний податок.

Сплачений при митному оформленні ПДВ платник ПДВ має право включити до складу податкового кредиту. Про ПДВ-особливості при імпорті ми писали, приміром, тут.

 

Держреєстрація у сервісних центрах МВС

Увезені на митну територію ТЗ нерезидента, які використовуватимуться резидентом, потрібно зареєструвати у сервісних центрах МВС, згідно з нормами Порядку №1388.

Реєстрація здійснюється протягом 10 діб після митногооформленняабо тимчасового ввезення на територію України (п. 7 Порядку № 1388).

 

Оподаткування орендної плати

ПДВ

Згідно із пп. «б» пп. 185.1 ПКУ  об’єктом оподаткуванняПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місцепостачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Відповідно до пп. 186.4 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначениху пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

Згідно з пп. «ґ» п. 186.3 ПКУ місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крімтранспортних засобів та банківських сейфів, вважаєтьсямісце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.

Отжемісцем постачання послуг з оренди транспортних засобів (залізничногоморськогорічковогоавтомобільногоавіаційного та трубопровідного) є місцереєстрації постачальника таких послуг. Про це саме ми писали, приміром, тут.

Це означає, що на послуги оренди, які отримує резидент України від нерезидента, ПДВ не нараховується.

Податок на репатріацію (податок на доходи нерезидентів).

Орендна плата, яка резидентом України виплачується нерезиденту, належить до доходів, які оподатковуються податком на репатріацію (див. пп. «ґ» пп. 141.4.1 ПКУ). Тобто, згідно з пп. 141.4.2 ПКУ при виплаті такої плати нерезиденту резидент має утримати податок в розмірі 15% з такої орендної плати і сплатити до бюджету під час її виплати нерезиденту.

Але у разі наявності міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування України з країною нерезидента і підтвердження нерезидентом свого статусу нерезидента, який передбачає інший порядок оподаткування, застосовуються норми такого міжнародного договору. Детально про податок на репатріацію можна почитати туттуттут.

 

Оренда ТЗ у постійного представництва нерезидента

В такому разі підприємство резидент України не буде сплачувати імпортні платежі і податок на репатріацію. Якщо представництво буде зареєстровано платником ПДВ, на суму орендної плати нараховуватиметься ПДВ. В такому разі підприємство резидент України, якщо воно є платником ПДВ, в загальному порядку матиме право відобразити ПК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.20245
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.20249
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202410
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428