• Посилання скопійовано

Чи можна відстрочити сплату податкового зобов’язання, яке нараховане за ППР?

На підприємстві пройшла планова перевірка. ППР оскаржувалися в адміністративному та судовому порядку. Рішення апеляційного суду не на користь підприємства. Прийнято рішення подавати касацію. На даний час підприємство не працює та не має фінансової можливості сплатити зобов’язання за ППР. Чи є можливість відтермінувати сплату зобов’язань та штрафу за ППР під час воєнного стану?

Про особливості сплати податків під час війни ми писали тут>> 

Зокрема, відповідно до пп. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пп. 46.2 ПКУ, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Проте відсутність можливості треба було підтвердити до 30 вересня 2022 року – докладніше про це тут. Якщо підприємство не надавало таке підтвердження до 30 вересня 2022 року, то воно не звільняється від обов’язку сплати зобов’язань за ППР.

Нажаль, обов’язок погашення податкового боргу є безумовним і не залежить від фінансового стану платника. Але є можливість розстрочення та відстрочення сплати боргу, передбачена ст. 100 ПКУ.

Докладно про це ми писали у статті «Розстрочення сплати податків», яка залишається актуальною і зараз. Для отримання розстрочення потрібно подати заяву до податкового органу, і у разі позитивного рішення укласти з податківцями договір про розстрочення або відстрочення сплати боргу.

Інших можливостей відстрочити сплату зобов’язань за ППР норми ПКУ не передбачають.

У разі несвоєчасної сплати податкового зобов’язання за ППР застосовуються штрафні санкції за ст.124 ПКУ, а саме:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Докладніше про це – тут.

***

Також читайте:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»