Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податки за склад, який передано у користування ЗСУ

Підприємство у червні 2022 р. передало у користування ЗСУ склад, який знаходиться у м. Покровськ Донецької області. Підприємство є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і орендної плати за землю під складом. Чи потрібно надалі сплачувати ці податки?

Податок на нерухомість та орендна плата

Сам факт передачі складу у користування ЗСУ не є підставою для несплати підприємством податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і орендної плати за землю під складом. Тому що такої підстави не містить ПКУ.

Щоправда, є пільги зі сплати цих податків, встановлені пп. 69.14 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (щодо в тому числі орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) і пп. 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (щодо податку на нерухомість).

Згідно з цими пільгами, оренда, податок не сплачуються за земельну ділянку, об’єкт нерухомості, які знаходяться на територіях ведення бойових дій та тимчасово окупованих територіях збройними формуваннями Російської Федерації.

Перелік таких територій мав затвердити КМУ. Але на момент написання цієї консультації Перелік ще не затверджено. Тому поки що немає підстав скористатися цими пільгами.

Якщо такий перелік буде затверджено, і м. Покровськ, Донецької області, буде в цьому переліку, у підприємства з’явиться підстава для несплати податку на нерухомість і орендної плати за землі державної та комунальної власності.

 

ПДВ

Якщо склад передано ЗСУ у безоплатне користування, з точки зору ЦКУ така передача є позичкою (безоплатною орендною). Регулюються операції позички ст. 827 – ст. 836 ЦКУ.

В такому разі склад і земельна ділянка продовжують перебувати на балансі підприємства. На склад (ОЗ) у загальному порядку нараховується амортизація, яку відносять на субрахунок 949.

Операції з безоплатної передачі послуг ЗСУ тощо, здійснені протягом воєнного стану, не є операціями постачання (див. п. 32-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ). Таким чином, на безоплатно надані послуги користування складом ПЗ з ПДВ не нараховується. Не нараховуються також компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

 

Податок на прибуток

Вартість безоплатно наданих послуг (в розмірі амортизації складу тощо) зменшує фінрезультат до оподаткування, який є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (пп. 134.1.1 ПКУ). 

Якщо підприємство коригує на податкові різниці, має застосовуватися різниця за пп. 140.5.9 ПКУ – безоплатна передача неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій.  

Щоправда, щоб скористатися такою різницею, у фактичного отримувача послуг потрібно отримати виписку з Реєстру неприбуткових установ та організацій. 

Якщо у підприємства буде відсутня інформація про реєстрацію отримувача у Реєстрі, воно не зможе скористатися різницею за пп. 140.5.9 ПКУ. В такому разі доведеться застосовувати різницю за пп. 140.5.10 ПКУ.

Якщо у підприємства буде інформація з Реєстру, і воно матиме можливість застосувати різницю за пп. 140.5.9 ПКУ, а не пп. 140.5.10 ПКУ, є підстави взагалі не проводити коригування за пп. 140.5.9 ПКУ.

Адже згідно з пп. 69.6 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ коригування, встановлені пп. 140.5.9 ПКУ, не проводяться щодо в тому числі наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) ЗСУ тощо для потреб забезпечення оборони держави та наданої гуманітарної допомоги з дотриманням вимог законодавства України про гуманітарну допомогу у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України тощо.

Щоправда, на момент написання цієї консультації відсутній перелік послуг, визначений КМУ, для потреб цієї пільги. 

Якщо перелік буде визначено, і послуги користування нерухомістю потраплять до переліку, підприємство зможе не застосовувати коригування за пп. 140.5.9 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Оренда , Земля , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі