• Посилання скопійовано

Податок на репатріацію при придбанні послуг семінару та купівлі ліцензій на ПЗ

Чи потрібно підприємству - платнику податку на прибуток утримувати і в яких розмірах ПНР у випадку оплати: 1) Інформаційно-консультаційних послуг (семінар) у Росії; 2) Чотирьох ліцензій (доступу до програми на сайті нерезидента) на Кіпрі?

Щодо оплати семінару

Перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, з яких утримується податок на репатріацію, наведено в пп. 141.4.1 ПКУ. Серед цих доходів немає такого, як інформаційно-консультаційні послуги (семінар).

Поряд з цим, відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, не утримується цей податок з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Таким чином, з оплати за семінар (інформаційно-консультаційні послуги) податок на репатріацію за загальним правилом не утримується.

Але в окремих випадках утримувати потрібно.

Наприклад, податок утримується в разі оплати винагороди за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України (пп. «ж» пп. 141.4.1 ПКУ).

Таким чином, якщо семінар проводиться нерезидентом на території України і він має характер культурної, освітньої, релігійної, спортивної чи розважальної діяльності, з оплати за такий семінар потрібно утримувати податок на репатріацію.

 

Щодо оплати ліцензій

Якщо нерезиденту виплачується роялті, то доходи від виплати роялті обкладається податком на репатріацію (див. пп. «в» пп. 141.4.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ, роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми тощо.

Не вважаються роялті платежі, отримані як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання тощо.

Якщо підприємство отримує тільки доступ до програми на сайті нерезидента, то воно фактично придбаває право використовувати програму за її функціональним призначенням. Право використання інтелектуальної власності підприємство не отримує.

Таким чином, плата за доступ до програми на сайті нерезидента не є роялті. Підприємство сплачує послуги доступу до програми нерезидента.

Відповідно до п. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, не утримується цей податок з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Таким чином, податок на репатріацію в розглядуваній ситуації не утримується.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    Сьогодні 15:115
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    Сьогодні 13:279
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    Сьогодні 12:1310
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202417
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202428