Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на репатріацію при придбанні послуг семінару та купівлі ліцензій на ПЗ

Чи потрібно підприємству - платнику податку на прибуток утримувати і в яких розмірах ПНР у випадку оплати: 1) Інформаційно-консультаційних послуг (семінар) у Росії; 2) Чотирьох ліцензій (доступу до програми на сайті нерезидента) на Кіпрі?

Щодо оплати семінару

Перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, з яких утримується податок на репатріацію, наведено в пп. 141.4.1 ПКУ. Серед цих доходів немає такого, як інформаційно-консультаційні послуги (семінар).

Поряд з цим, відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, не утримується цей податок з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Таким чином, з оплати за семінар (інформаційно-консультаційні послуги) податок на репатріацію за загальним правилом не утримується.

Але в окремих випадках утримувати потрібно.

Наприклад, податок утримується в разі оплати винагороди за провадження нерезидентами або уповноваженими ними особами культурної, освітньої, релігійної, спортивної, розважальної діяльності на території України (пп. «ж» пп. 141.4.1 ПКУ).

Таким чином, якщо семінар проводиться нерезидентом на території України і він має характер культурної, освітньої, релігійної, спортивної чи розважальної діяльності, з оплати за такий семінар потрібно утримувати податок на репатріацію.

 

Щодо оплати ліцензій

Якщо нерезиденту виплачується роялті, то доходи від виплати роялті обкладається податком на репатріацію (див. пп. «в» пп. 141.4.1 ПКУ).

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ, роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп’ютерні програми тощо.

Не вважаються роялті платежі, отримані як винагорода за використання комп’ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання тощо.

Якщо підприємство отримує тільки доступ до програми на сайті нерезидента, то воно фактично придбаває право використовувати програму за її функціональним призначенням. Право використання інтелектуальної власності підприємство не отримує.

Таким чином, плата за доступ до програми на сайті нерезидента не є роялті. Підприємство сплачує послуги доступу до програми нерезидента.

Відповідно до п. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, не утримується цей податок з доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента.

Таким чином, податок на репатріацію в розглядуваній ситуації не утримується.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти , Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі