Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Податок на репатріацію при імпорті результатів дослідницьких робіт

Підприємство отримує від нерезидента результати дослідницьких робіт - дослідження життєздатності наукової ідеї за методом поліпшення безволокнистої передачі графічного зображення для додатка мобільного зв'язку тощо. Фактично роботи виконуються за місцезнаходженням нерезидента. Чи утримувати податок на репатріацію?

Відповідно до норм пп. «г» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи від інжинірингу, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються податком на репатріацію згідно з пп. 141.4 ПКУ.

Згідно з пп. 14.1.85 ПКУ, інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із:

  • складення технічних завдань,
  • складення проектних пропозицій,
  • проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень,
  • виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів,
  • розроблення технічної документації,
  • проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології,
  • надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також
  • надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

На наш погляд, виконувані роботи в розглядуваній ситуації підпадають під поняття інжинірингу. Адже в цьому понятті згадуються такі роботи, як наукові дослідження, техніко-економічні обстеження, консультації з наведених питань.

А тому при виплаті доходів нерезиденту за такі роботи підприємство має за загальним правилом утримувати податок на репатріацію. Але оскільки чіткої однозначної відповіді, чи є наведені в запитанні роботи інжинірингом, ПКУ не дає, може бути доречним з цього питання отримати індивідуальну податкову консультацію.

Особливості розрахунку і сплати податку на репатріацію ми розглядали, наприклад, тут.

Але цей податок можна не утримувати, якщо є відповідний міжнародний договір між Україною і країною нерезидента про уникнення подвійного оподаткування, який передбачає інший порядок оподаткування і нерезидент є бенефіціарним отримувачем доходу й надав резиденту довідку, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України. Детальніше про застосування цього правила тут і тут.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Нерезиденти

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі