Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Нарахування пені при самовиправленні

У декларації платника ПДВ за травень 2019 року не зменшено ПК з ПДВ, внаслідок чого недоплата з ПДВ виникла за наслідками декларації за листопад 2019 р. Зараз планується подавати уточнюючий розрахунок, сплативши перед тим недоплату, штраф 3% і пеню. Чи сплачується пеня?

Особливості нарахування пені

Пеня при самовиправленні, шляхом подачі уточнюючого розрахунку за пп. 50.1 ПКУ, нараховується за період починаючи з 91 календарного дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ПЗ з ПДВ (див. пп. 129.1.3 ПКУ), а закінчується у день зарахування недоплати і штрафу на відповідний бюджетний рахунок (пп. 129.3.1 ПКУ).

Пеня нараховується на суму недоплати і штрафу, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний день протягом періоду нарахування пені.

Строк сплати ПДВ по декларації за листопад 2019 року – 28.12.2019 р. (див. пп. 49.18.1, пп. 57.1, пп. 203.2 ПКУ). 91-й календарний день починається з 28 березня 2020 року. Таким чином, нарахування пені починається з 28.03.2020 р. і має закінчитися в день погашення недоплати і штрафу. 

Але відповідно до пп. 52-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Тобто, за період карантину пеня не нараховується. Таким чином, якщо в розглядуваній ситуації подавати уточнюючий розрахунок в період карантину, пеню нараховувати не потрібно.

Аналогічно консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 132.01, ЗІР: «Чи нараховуються штрафні санкції та пеня на суму заниженого податкового зобов’язання, якщо самостійне виправлення помилок, виявлених у податкових деклараціях за звітні (податкові) періоди минулих років (у т. ч. за 2019 рік), здійснюється протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?».

 

Особливості сплати

Недоплата

Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ (сума недоплати), відповідно до пп. 87.1 ПКУ є суми коштів, які обліковуються в системі електронного адміністрування ПДВ. Аналогічно зазначено в п. 20 Порядку №569 (Порядок електронного адміністрування ПДВ).

Таким чином, на електронному рахунку потрібно мати необхідну суму коштів, яка буде перерахована в погашення недоплати. Якщо коштів не вистачатиме, їх слід перерахувати з поточного на електронний рахунок.

 

Пеня та штраф

Сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету (п. 25 Порядку №569).

Але, повторимося, в розглядуваній ситуації пеня не нараховується і не сплачується, за умови подання уточнюючого розрахунку в період карантину.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Відповідальність , ПДВ , Пеня , Штрафи , Декларація , Податковий кредит

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі