• Посилання скопійовано

Нарахування пені при самовиправленні

У декларації платника ПДВ за травень 2019 року не зменшено ПК з ПДВ, внаслідок чого недоплата з ПДВ виникла за наслідками декларації за листопад 2019 р. Зараз планується подавати уточнюючий розрахунок, сплативши перед тим недоплату, штраф 3% і пеню. Чи сплачується пеня?

Особливості нарахування пені

Пеня при самовиправленні, шляхом подачі уточнюючого розрахунку за пп. 50.1 ПКУ, нараховується за період починаючи з 91 календарного дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ПЗ з ПДВ (див. пп. 129.1.3 ПКУ), а закінчується у день зарахування недоплати і штрафу на відповідний бюджетний рахунок (пп. 129.3.1 ПКУ).

Пеня нараховується на суму недоплати і штрафу, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний день протягом періоду нарахування пені.

Строк сплати ПДВ по декларації за листопад 2019 року – 28.12.2019 р. (див. пп. 49.18.1, пп. 57.1, пп. 203.2 ПКУ). 91-й календарний день починається з 28 березня 2020 року. Таким чином, нарахування пені починається з 28.03.2020 р. і має закінчитися в день погашення недоплати і штрафу. 

Але відповідно до пп. 52-1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Тобто, за період карантину пеня не нараховується. Таким чином, якщо в розглядуваній ситуації подавати уточнюючий розрахунок в період карантину, пеню нараховувати не потрібно.

Аналогічно консультує податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 132.01, ЗІР: «Чи нараховуються штрафні санкції та пеня на суму заниженого податкового зобов’язання, якщо самостійне виправлення помилок, виявлених у податкових деклараціях за звітні (податкові) періоди минулих років (у т. ч. за 2019 рік), здійснюється протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?».

 

Особливості сплати

Недоплата

Джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ (сума недоплати), відповідно до пп. 87.1 ПКУ є суми коштів, які обліковуються в системі електронного адміністрування ПДВ. Аналогічно зазначено в п. 20 Порядку №569 (Порядок електронного адміністрування ПДВ).

Таким чином, на електронному рахунку потрібно мати необхідну суму коштів, яка буде перерахована в погашення недоплати. Якщо коштів не вистачатиме, їх слід перерахувати з поточного на електронний рахунок.

 

Пеня та штраф

Сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету (п. 25 Порядку №569).

Але, повторимося, в розглядуваній ситуації пеня не нараховується і не сплачується, за умови подання уточнюючого розрахунку в період карантину.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423