• Посилання скопійовано

Несвоєчасна сплата податків при виплаті зарплати за першу половину місяця через касу

ФОП на ЄП 15.08.2018 р. виплатив аванс працівникам готівкою з каси, а податки (ЄСВ, ВЗ і ПДФО) оплатив в касі банку 21.08.2018 р. Для мінімізації штрафів (несвоєчасна сплата податків, порушення термінів виплати зарплати), як краще вчинити - залишити все як є або переробити платіжну відомість на дату 21.08.18 р? Який вихід із ситуації?

Із ситуації, що розглядається, підприємець сплатив пізніше податки із зарплати в касі банку, ніж виплатив саму зарплату, а це означає, що зарплата виплачена коштами за рахунок грошових коштів, що не були отримані в банку на зазначені цілі, а надійшли до каси, наприклад, як виручка. 

У цьому випадку ПДФО та ВЗ утримані із зарплати мали бути сплачені протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем виплати зарплати. Тобто, якщо зарплату виплачено 15.08.2018 р. (заглянувши в календар - це середа), а плачено податок через касу банку 21.08.2018 р. (це відторок, наступного тижня), то три банківських дні (16.08, 17.08, 20.08) сплило 20.08.2018 р. 

А ось щодо ЄСВ тут цікавіше. При виплаті зарплати через касу нарахована сума ЄСВ сплачується  у день виплати заробітної плати.

За несвоєчасну сплачену суму ЄСВ відбудеться нарахування 20% штрафної санкції (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464). На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотків суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Також, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ фізичні особи - підприємці нестимуть адміністративну відповідальність про це зазначено у ст. 26 Закону №2464. Адміністративний штраф накладається відповідно до ст. 165-1 КпАП а саме: 

  • несвоєчасна сплата ЄСВ у сумі, що не перевищує 300 НМДГ - від 40 до 80 НМДГ (від 680 до 1 360 грн);
  • несвоєчасна сплата ЄСВ у сумі понад 300 НМДГ - від 80 до 120 НМДГ (від 1 360 до 2 040 грн).

Порушення платником строку сплати до бюджету узгодженого грошового зобов’язання (ПДФО та ВЗ), передбаченого абз. 2 пп. 222.1.2 ПКУ встановлена фінансова відповідальність, розмір штрафу становить 20% суми такого грошового зобов’язання (пп. 126.2 ПКУ).

Детально про строки виплати зарплати ми писати тут.

Отже, строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплені в ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону про працю. Заробітна плата виплачується:

  • за першу половину поточного місяця – не пізніше ніж з 16 до 22 числа;
  • за другу половину місяця – з 1 по 7 число наступного місяця.

Конкретні терміни виплати зарплати роботодавець встановлює cамостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті. У ситуації, що розглядається, ФОП виплатив аванс працівникам 15 числа, якщо цей день зафіксовано для виплати авансу в нормативному документі роботодавця, то порушення не буде.

Враховуючи зазначене, дану ситуацію потрібно залишити так як є, нічого змінювати не потрібно, щоб не порушити ще й терміни виплати заробітної плати за першу половину місяця та наразити себе на додаткові штрафи. Вищезазначених штрафів при перевірці податківцями за несвоєчасне перерахування до бюджету податків підприємцю-роботодавцю не уникнути. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202423
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.2024124
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202439
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202426