• Посилання скопійовано

Виправлення помилки минулих років при оприбуткуванні товару

Підприємство оплатило і отримало товар в 2018 р., але оприбуткування в обліку не відображено. Товар є на складі, а в обліку є передплата постачальнику. Як документально оформити оприбуткування товару в 2020 р. за накладною від 2018 р. Які санкції, якщо товар оприбуткувати в 2020 р., а уточнюючу фінзвітність за 2018 рік не подати?

У даному випадку буде доцільним провести інвентаризацію товару перед складанням річної фінансової звітності. Більш докладно про інвентаризацію ми писали тут та тут.

Якщо товар є в наявності на складі, а в обліку він не відображений, то під час інвентаризації будуть виявлені надлишки такого товару, що є наслідком помилки у бухгалтерському обліку, яка виникла через невідображення первинних документів щодо надходження товару.

Фактична наявність товару на складі фіксується в інвентаризаційному описі, виявлення надлишку товару товару та його причину слід зазначити у звіряльній відомості після звіряння фактичної наявності з даними обліку, а рішення інвентаризаційної комісії фіксується в протоколі інвентаризаційної комісії. В даному випадку надлишок виник через помилку в бухобліку, тож таку помилку слід виправити згідно з П(С)БО 6, про що і зазначається в протоколі.

Відповідно до п. 4 П(С)БО 6, виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку). Оскільки помилка щодо невідображення отримання товару від постачальника не впливає на фінрезультат, її виправлення буде полягати тільки у виправленні відповідних статей активу та пасиву балансу на початок 2020 року.

А саме: в бухобліку слід допровести накладну від постачальника на цей товар датою складання протоколу інвентаризаційної комісії:

  • Дт 28 Кт 631 – на вартість товару без ПДВ;
  • Дт 644 Кт 631 – на суму ПДВ, якщо товар придбавався з ПДВ.

Тим самим закриється неіснуюча заборгованість постачальника щодо постачання цього товару і відновиться залишок товару на складі.

Правильні залишки на рахунках 28, 631, 644 слід відобразити у балансі на 31.12.2020 р. у графі 3 «На початок звітного періоду». У примітках до фінансової звітності за 2020 рік слід зазначити про виправлення цієї помилки та включення відповідних залишків до графи 3 балансу.

Оскільки ця помилка не вплинула на фінрезультат та суму податку на прибуток, то у поданні виправленої фінансової звітності та декларації з податку на прибуток немає потреби. Відповідно, санкцій теж немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202451
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202426
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024533
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430