• Посилання скопійовано

Виправлення помилки минулих років при оприбуткуванні товару

Підприємство оплатило і отримало товар в 2018 р., але оприбуткування в обліку не відображено. Товар є на складі, а в обліку є передплата постачальнику. Як документально оформити оприбуткування товару в 2020 р. за накладною від 2018 р. Які санкції, якщо товар оприбуткувати в 2020 р., а уточнюючу фінзвітність за 2018 рік не подати?

У даному випадку буде доцільним провести інвентаризацію товару перед складанням річної фінансової звітності. Більш докладно про інвентаризацію ми писали тут та тут.

Якщо товар є в наявності на складі, а в обліку він не відображений, то під час інвентаризації будуть виявлені надлишки такого товару, що є наслідком помилки у бухгалтерському обліку, яка виникла через невідображення первинних документів щодо надходження товару.

Фактична наявність товару на складі фіксується в інвентаризаційному описі, виявлення надлишку товару товару та його причину слід зазначити у звіряльній відомості після звіряння фактичної наявності з даними обліку, а рішення інвентаризаційної комісії фіксується в протоколі інвентаризаційної комісії. В даному випадку надлишок виник через помилку в бухобліку, тож таку помилку слід виправити згідно з П(С)БО 6, про що і зазначається в протоколі.

Відповідно до п. 4 П(С)БО 6, виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку). Оскільки помилка щодо невідображення отримання товару від постачальника не впливає на фінрезультат, її виправлення буде полягати тільки у виправленні відповідних статей активу та пасиву балансу на початок 2020 року.

А саме: в бухобліку слід допровести накладну від постачальника на цей товар датою складання протоколу інвентаризаційної комісії:

  • Дт 28 Кт 631 – на вартість товару без ПДВ;
  • Дт 644 Кт 631 – на суму ПДВ, якщо товар придбавався з ПДВ.

Тим самим закриється неіснуюча заборгованість постачальника щодо постачання цього товару і відновиться залишок товару на складі.

Правильні залишки на рахунках 28, 631, 644 слід відобразити у балансі на 31.12.2020 р. у графі 3 «На початок звітного періоду». У примітках до фінансової звітності за 2020 рік слід зазначити про виправлення цієї помилки та включення відповідних залишків до графи 3 балансу.

Оскільки ця помилка не вплинула на фінрезультат та суму податку на прибуток, то у поданні виправленої фінансової звітності та декларації з податку на прибуток немає потреби. Відповідно, санкцій теж немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423