Запитання:
Підприємство промисловості КВЕД 25.99 має виробничий корпус, який використовує в господарській діяльності, але частково здає в оренду. Згідно з пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ не є об’єктом оподаткування: будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств. Законом №466 від 23.05.2020 року внесено зміни до цього підпункту: Будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку. Чи повинно підприємство у зв’язку зі змінами декларувати таке приміщення та з якого періоду?
Відповідь:
Підпунктом «є» пп. 266.2.2 ПКУ встановлено, що не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.
При визначенні промислових підприємств необхідно дотримуватися вимог ДК 009:2010 і ДК 018-2000.
Промисловими вважаються підприємства, які згідно з ДК 009:2010 відносяться до секцій:
B — «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів»;
C — «Переробна промисловість», зокрема виробництво харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів, текстильне виробництво, виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, виробництво паперу та паперових виробів, поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації тощо;
D — «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітр'я»;
E — «Водопостачання; каналізація, поводження з відходами»;
F — «Будівництво».
На підставі документів про право власності на об’єкт нежитлової нерухомості з урахуванням ДК 018-2000 у частині функціонального призначення та класифікаційної ознаки цього об’єкта визначається належність такого об’єкта до групи «Будівлі промислові та склади».
У п`ятницю, 22 травня 2020 року, в «Голосі України» №84 (7341) було офіційно опубліковано Закон від 16.01.2020 р. №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
В переліку видів нерухомості, які не є об’єктами оподаткування, внесено уточнення щодо будівель промисловості, які не будуть оподатковуватися. До них належать будівлі, які:
- належать до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державкого класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000);
- використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Таким чином, пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ передбачає виключення з об’єкта оподаткування податком на нерухомість об’єктів нерухомості промислових підприємств, що беруть участь у господарській діяльності власника.
Оскільки надання в оренду будівель промисловості не передбачає використання власником об’єкта нерухомості як виробничої одиниці промислового підприємства у своїй господарській діяльності, то немає підстав для застосування норм пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ до таких будівель промисловості.
Це означає, що у разі надання такої будівлі в оренду підприємство є платником податку на нерухомість на загальних підставах з моменту надання такої будівлі в оренду.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити