Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Донарахування земельного податку: які наслідки для платника?

За земельну ділянку в 2018 та 2019 році звітували як за таку, яку розташовано за межами населеного пункту. В 2020 році виявилось, що земельна ділянка введена в межі міста у жовтні 2017 року. Які штрафні наслідки від донарахування податкового зобов’язання?

Податківці у підкатегорії 111.05 «ЗІР» зазначали, що форма декларації (з податку на землю) не передбачає можливості виправлення у складі звітної (звітної нової) декларації помилок, допущених у щомісячних деклараціях минулих років, а також у річній декларації. Виправлення таких помилок здійснюється у уточнюючих деклараціях.

Таким чином, виправити показники у раніше поданих деклараціях, платних податку може лише шляхом подання уточнюючої форми декларації за такі періоди.

При донарахуванні суми податку за звітні періоди, за якими вже минув строк оплати, платник податку нараховує штрафні санкції у розмірі 3%.

Також при нарахуванні суми податкового зобов’язання, нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (пп. 129.1.3 ПКУ).

На суми грошового зобов’язання, визначеного пп. 129.1.3 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (абз. 2 пп. 129.4 ПКУ).

Уточнююча декларація подається за формою, що діє на дату її подання (тобто форма, яка діє наразі). Однією уточнюючою декларацією можуть бути виправлені помилки лише одного звітного періоду (тобто необхідно подавати уточнюючі декларації за кожен минулий звітний період, що містить помилку – 2017, 2018, 2019 рік).

У заголовній частині уточнюючої Декларації у розділі «Тип декларації» проставляється позначка напроти «Уточнююча», та вказується період, за який здійснюються уточнення показників. Інші рядки титульного аркушу заповнюються в звичайному порядку.

У розділі І уточнюючої декларації вказуються правильні показники – тобто всі показники розділу І заповнюються правильно із врахуванням виправлення.

Далі платник податку заповнює розділ ІІІ у такому порядку:

  • рядок 3 – вказується нарахована сума податку по місяцям із врахуванням виправлення (тобто по показникам уточнюючої декларації);
  • рядок 4 – вказується сума податку за даними раніше поданої декларації – занижена сума податку;
  • рядок 5 – донарахований розмір податку;
  • рядок 7 – сума 3% штрафних (донарахована сума * 3%);
  • рядок 8 – розрахована сума пені.

Зверніть увагу, що сплатити донараховану суму податку, а також 3% штрафних санкцій, платник податку повинен до подання уточнюючої декларації за відповідний період.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Плата за землю , Штрафи , Земля , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі