Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи платити податок на нерухомість за будівлі промисловості підприємств, які передано в оренду?

Юрособа має у власності виробниче приміщення. Надає його в оренду для виробництва фізособі-підприємцю. Чи виникає в такому випадку обов'язок для юрособи сплачувати податок на нерухомість?

З урахуванням пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ за умови, що підприємство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), приналежний йому об'єкт нерухомості не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, якщо він знаходиться в класі 1251 "Будівлі промислові" Класифікатора та використовується підприємством у власному промисловому виробництві.

Водночас, ПКУ не передбачає виключення з об'єктів оподаткування податком об'єктів нерухомості, переданих у платне користування третім особам.

В ІПК від 17.04.2019 р. №1653/6/99-99-12-02-03-15/ІПК ДПС у відповідь на питання щодо обов'язку сплачувати податок на нерухомість за виробничі приміщення та складські приміщення, частина яких передана у платне користування, зауважила, що "норми Кодексу не містять окремих правил оподаткування об'єктів нерухомості в залежності від їх використання".

Аналогічна позиція податківців міститься в "ЗІР" (підкатегорія 106.02).

Отже, якщо підприємство є промисловим, а приміщення класифікується в класі 1251 "Будівлі промислові" Класифікатора, то у разі надання такого приміщення в оренду, воно  не сплачує податок на нерухоме майно за таке приміщення. Проте все одно радимо отримати власну індивідуальну податкову консультацію відповідно до ст. 52 ПКУ

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Будівництво , Оренда , Підприємці , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі