Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи потрібно при виплаті орендної плати нерезиденту за нерухомість, яка знаходиться за межами митної території України, утримувати податок на такі доходи?

Неприбуткова установа державної форми власності короткостроково орендує приміщення за кордоном. Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи нерезидента орендна плата, яка сплачена нерезиденту за оренду об’єкту нерухомості, яка знаходиться за межами території України?

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними пп. 141.4 ПКУ.

Перелік таких доходів визначено пп. 141.4.1 ПКУ. Так, до доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, належить, зокрема, лізингова/орендна плата, що вноситься резидентами або постійними представництвами на користь нерезидента – лізингодавця/орендодавця за договорами оперативного лізингу/оренди.

Податківці зауважують, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у пп. 141.4.3 – 141.4.6 та 141.4.11 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

Отже, враховуючи те, що оподаткуванню підлягають доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, то резидент під час виплати доходу нерезиденту за договором лізингу/оренди нерухомого майна, яке знаходиться за межами митної території України, повинен утримувати податок з таких доходів за ставкою в розмірі 15%.

Нагадаємо, що резидент може зменшити суму податку або взагалі його не сплачувати, якщо таку можливість передбачено міжнародним договором про уникнення подвійного оподаткування за умови підтведження  нерезидентом  свого  резидентського статусу (пп. 103.2 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Доходи , Нерезиденти , Оренда , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі