Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи виникають пільги з туристичного збору при розміщенні відряджених осіб?

ФОП надає готельні послуги (в т. ч. і особам, які були направлені у відрядження та дітям до 18 років). Підтверджувальні документи є. Чи потрібно у графах 7-12 додатку до декларації з туристичного збору зазначати інформацію про розміщення таких осіб? Чи подається звіт про пільги?

Згідно з пп. 268.2.1 ПКУ платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. «е» та «б» пп. 268.2.2 ПКУ платниками збору не можуть бути діти віком до 18 років та фізичні особи - резиденти, які прибули у відрядження.

Водночас, формою декларації з туристичного збору, зокрема, додатку, встановлено, що графи 7-12 заповнюються у податкових деклараціях, які надаватимуться за звітні періоди, починаючи з 1 січня 2020 року (дати набрання чинності постановою КМУ № 891). Зокрема, у цих графах зазначається код та найменування пільги відповідно до Довідника пільг.

У Довіднику пільг щодо туристичного збору міститься лише одна податкова пільга з кодом 18030101 «Пільги по туристичному збору, що встановлені органами місцевого самоврядування (пп. 12.3 ПКУ)».

Тобто в даному випадку, згідно з ПКУ зазначені у запитанні особи не є платниками туристичного збору, тож відповідно особі, яка надає послуги розміщення таких осіб, сплачувати туристичний збір за них не потрібно. Це не є податковою пільгою, а отже, у графах 7 – 12, а також у звіті про суми податкових пільг це не відображається.

Зверніть увагу, що у графі 3 «Загальна кількість діб6 розміщення у місцях проживання (ночівлі)» додатку проживання таких осіб також не відображається, оскільки податок з них не утримується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Відрядження , Звітність , Туристичний збір , Пільги

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі