Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Придбали автомобіль для перевезень: транспортний податок, медогляд та техогляд

Придбали авто ГАЗ 330232-14 (загальний легковий вантажопасажирський-В) з газовим обладнанням для перевезення будматеріалів на об'єкти будівництва. Чи потрібно проходити медика/механіка кожен день? Які податки сплачувати? Як проводити списання палива та інше, пов'язане з придбанням авто?

Медогляд

З метою перевірки стану здоров’я водіїв проводять медичні огляди. Види медоглядів, а також особливості їх здійснення встановлюють Положення №65/80Порядок №1465 і Порядок №1238.

Передрейсовий  (щоденний) медогляд є обов’язковим, про це ми зазначали тут. А як організувати медичний огляд водіїв та чи потрібна ліцензія, ми писали тут.

 

Техогляд

Техогляд — це комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування (п. 1.3 Положення № 102). Загальні вимоги до проведення техогляду і ремонту всіх дорожніх транспортних засобів, за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів, на підприємствах усіх форм власності визначає Положення №102.

При цьому існує декілька видів ТО автотранспорту, зокрема, щоденний ТО.  Відповідно до п. 3.5 Положення №102, щоденне ТО проводиться після роботи з метою підготовки ТЗ до подальшої експлуатації. Воно передбачає:

  • перевірку технічного стану;
  • виконання робіт щодо підтримування належного зовнішнього вигляду;
  • заправлення експлуатаційними рідинами;
  • усунення виявлених несправностей;
  • санітарну обробку ТЗ.

Прибирально-мийні роботи   виконуються   за   потребою,   але обов'язково   перед   технічним  обслуговуванням   чи   ремонтом. Оброблення    кузовів    автомобілів    спеціального   призначення здійснюється відповідно до  вимог  та  інструкцій  на  перевезення даного виду вантажів.

Перевірка    технічного   стану   здійснюється   щоденно відповідним технічним персоналом після  повернення  ДТЗ  на  місце постійної  стоянки,  а  також водієм перед виїздом на лінію та під час зміни водіїв на лінії.  Якщо ДТЗ експлуатуються без повернення в  кінці  робочого  дня  на місце постійної стоянки,  перевірка їх технічного стану проводиться водієм щодня перед початком роботи (п. 3.6 Положення №102).

Що стосується інших питань, пов’язаних із придбанням ТЗ, читайте тут, туттут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Ремонт , Транспортні засоби , Транспортний податок , Медицина

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі