• Посилання скопійовано

Придбали автомобіль для перевезень: транспортний податок, медогляд та техогляд

Придбали авто ГАЗ 330232-14 (загальний легковий вантажопасажирський-В) з газовим обладнанням для перевезення будматеріалів на об'єкти будівництва. Чи потрібно проходити медика/механіка кожен день? Які податки сплачувати? Як проводити списання палива та інше, пов'язане з придбанням авто?

Медогляд

З метою перевірки стану здоров’я водіїв проводять медичні огляди. Види медоглядів, а також особливості їх здійснення встановлюють Положення №65/80Порядок №1465 і Порядок №1238.

Передрейсовий  (щоденний) медогляд є обов’язковим, про це ми зазначали тут. А як організувати медичний огляд водіїв та чи потрібна ліцензія, ми писали тут.

 

Техогляд

Техогляд — це комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування (п. 1.3 Положення № 102). Загальні вимоги до проведення техогляду і ремонту всіх дорожніх транспортних засобів, за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів, на підприємствах усіх форм власності визначає Положення №102.

При цьому існує декілька видів ТО автотранспорту, зокрема, щоденний ТО.  Відповідно до п. 3.5 Положення №102, щоденне ТО проводиться після роботи з метою підготовки ТЗ до подальшої експлуатації. Воно передбачає:

  • перевірку технічного стану;
  • виконання робіт щодо підтримування належного зовнішнього вигляду;
  • заправлення експлуатаційними рідинами;
  • усунення виявлених несправностей;
  • санітарну обробку ТЗ.

Прибирально-мийні роботи   виконуються   за   потребою,   але обов'язково   перед   технічним  обслуговуванням   чи   ремонтом. Оброблення    кузовів    автомобілів    спеціального   призначення здійснюється відповідно до  вимог  та  інструкцій  на  перевезення даного виду вантажів.

Перевірка    технічного   стану   здійснюється   щоденно відповідним технічним персоналом після  повернення  ДТЗ  на  місце постійної  стоянки,  а  також водієм перед виїздом на лінію та під час зміни водіїв на лінії.  Якщо ДТЗ експлуатуються без повернення в  кінці  робочого  дня  на місце постійної стоянки,  перевірка їх технічного стану проводиться водієм щодня перед початком роботи (п. 3.6 Положення №102).

Що стосується інших питань, пов’язаних із придбанням ТЗ, читайте тут, туттут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202417
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024298
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202429
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202460
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202430