Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Яку звітність повинно подавати підприємство, яке володіє транспортними засобами?

Підприємство має у власності легкові та вантажні автомобілі, а також спецтехніку (навантажувачі). Яку звітність щодо цих об’єктів потрібно подавати?

Легкові автомобілі

Деякі легкові автомобілі є об’єктом оподаткування транспортним податком. Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування є легкові автомобілі:

  • з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно);
  • та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати (у 2019 році – 1 564 875 грн).

Щороку до 1 лютого МЕРТ має оприлюднювати Перелік авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком. Тобто цей перелік містить авто, вартість яких перевищує 375 мінімальних зарплат та з випуску яких минуло не більше 5 років.

24 січня 2019 року МЕРТ оприлюднило на своєму сайті Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2019 році. Його можна завантажити тут >>

Звертаємо увагу: на цій же сторінці розміщено калькулятори розрахунку середньоринкової вартості легкових авто для оподаткування транспортним податком  та транспортних засобів (легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) для цілей оподаткування операцій з їхнього продажу або обміну.

Щодо адміністрування транспортного податку читайте тут та тут. Більше публікацій про транспортний податок – тут

Інформація про автотранспорт та водіїв подається військкомату. Більш докладно про це – тут.

Форми статистичної звітності у галузі транспорту наведені на сайті Держстату:

Органи статистики визначають обсяги статистичних спостережень та формують для кожного респондента список форм статзвітності, які він повинен подавати. Ознайомитися з цим списком можна тут, а далі слід перейти за посиланням http://rsp.ukrstat.gov.ua/edrpou -  інформація про звітність, яку саме підприємство  має подавати до органів державної статистики в поточному році (пошук за кодом ЄДРПОУ). Підприємство зобов’язане подавати лише ті форми, які будуть зазначені в цьому списку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Автотранспорт , Звітність , Транспортні засоби

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі