• Посилання скопійовано

Придбали автомобіль для перевезень: транспортний податок, медогляд та техогляд

Придбали авто ГАЗ 330232-14 (загальний легковий вантажопасажирський-В) з газовим обладнанням для перевезення будматеріалів на об'єкти будівництва. Чи потрібно проходити медика/механіка кожен день? Які податки сплачувати? Як проводити списання палива та інше, пов'язане з придбанням авто?

Медогляд

З метою перевірки стану здоров’я водіїв проводять медичні огляди. Види медоглядів, а також особливості їх здійснення встановлюють Положення №65/80Порядок №1465 і Порядок №1238.

Передрейсовий  (щоденний) медогляд є обов’язковим, про це ми зазначали тут. А як організувати медичний огляд водіїв та чи потрібна ліцензія, ми писали тут.

 

Техогляд

Техогляд — це комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування (п. 1.3 Положення № 102). Загальні вимоги до проведення техогляду і ремонту всіх дорожніх транспортних засобів, за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів, на підприємствах усіх форм власності визначає Положення №102.

При цьому існує декілька видів ТО автотранспорту, зокрема, щоденний ТО.  Відповідно до п. 3.5 Положення №102, щоденне ТО проводиться після роботи з метою підготовки ТЗ до подальшої експлуатації. Воно передбачає:

  • перевірку технічного стану;
  • виконання робіт щодо підтримування належного зовнішнього вигляду;
  • заправлення експлуатаційними рідинами;
  • усунення виявлених несправностей;
  • санітарну обробку ТЗ.

Прибирально-мийні роботи   виконуються   за   потребою,   але обов'язково   перед   технічним  обслуговуванням   чи   ремонтом. Оброблення    кузовів    автомобілів    спеціального   призначення здійснюється відповідно до  вимог  та  інструкцій  на  перевезення даного виду вантажів.

Перевірка    технічного   стану   здійснюється   щоденно відповідним технічним персоналом після  повернення  ДТЗ  на  місце постійної  стоянки,  а  також водієм перед виїздом на лінію та під час зміни водіїв на лінії.  Якщо ДТЗ експлуатуються без повернення в  кінці  робочого  дня  на місце постійної стоянки,  перевірка їх технічного стану проводиться водієм щодня перед початком роботи (п. 3.6 Положення №102).

Що стосується інших питань, пов’язаних із придбанням ТЗ, читайте тут, туттут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.20249
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202425
  • Продаємо ТЗ спеціалізованого призначення: коли визнаємо дохід та як оподатковуємо?
    Фізособа уклала з юрособою простий письмовий договір купівлі-продажу ТЗ – спеціалізованого напівпричепу у грудні 2021 р. Оплату отримано у грудні 2021 р. Переоформлення ТЗ – у серпні 2022 р. Податковим агентом є юрособа. Податки утримано та сплачено в меншому обсязі, ніж було потрібно. Доходом якого року є отримані кошти за напівпричеп? Чи потрібно фізособі доплачувати податки самостійно чи повернути кошти? Якщо фізособа планує продати протягом року декілька вантажних автомобілів та напівпричепів, як оподатковувати такий продаж?
    30.04.202417
  • Оподаткування доходу фізособи, яка змінила податкове резидентство
    Фізособа - громадянин України є власником корпоративного інвестиційного фонду. Як зміниться оподаткування доходів цієї фізособи при зміні податкового резидентства (громадянство України зберігається)?
    26.04.202424
  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.20241 962