Відповідно до ч. 3 ст. 80 ГКУ ТОВ є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники ТОВ, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.
Корпоративні права в ч. 1 ст. 167 ГКУ визначені як права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав (ч. 2 ст. 167 ГКУ).
У ст. 12 Закону про ТОВ зазначено, що розмір статутного капіталу ТОВ складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.
Розмір частки учасника ТОВ у статутному капіталі товариства може додатково визначатися у відсотках. Розмір частки учасника товариства у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства.
Вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом. При цьому вклад у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, що затверджується одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства. При створенні ТОВ така оцінка визначається рішенням засновників про створення товариства (ст. 13 Закону про ТОВ).
Порядок збільшення статутного капіталу без додаткових вкладів наведено в ст. 17 Закону про ТОВ, – за рахунок додаткових вкладів у ст. 18 Закону про ТОВ. Умови та порядок зменшення статутного капіталу товариства викладено у ст. 19 Закону про ТОВ.
Учасники товариства мають право вийти з товариства, якщо інше не випливає із закону (ст. 100 ЦКУ).
Отже, чинним законодавством не передбачено операцію заміни внеску до статутного капіталу, здійсненого майном, на грошовий внесок.
Якщо суть ситуації полягає лише в тому, що засновник хоче повернути собі авто у власність, то це можна зробити шляхом купівлі-продажу такого авто на загальних підставах. Змінювати внесок засновника для цього не обов’язково.
Про те, які податки повинно сплатити підприємство при продажу автомобіля, читайте тут, а про те, як оформити податкову накладну при продажу авто фізособі, тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити