Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи втрачається статус платника ЄП IV групи при розірванні всіх договорів оренди землі?

Фермерське господарство, платник ЄП IV групи, в березні розриває всі договори оренди земельних ділянок. Чи може таке підприємство вважатися платником ЄП IV групи до кінця 2018 року?

Податкове зобов’язання при розірванні договорів оренди землі

Платники ЄП IV групи обчислюють суму податкового зобов’язання з єдиного податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію з єдиного податку на поточний рік.

Якщо протягом звітного періоду змінюються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, зокрема у зв’язку з втратою на них права користування, то у платника виникає необхідність уточнити суму податкових зобов’язань з ЄП на період починаючи з дати втрати такого права до останнього дня звітного року (пп. 295.9.5 ПКУ). 

Для цього платнику ЄП необхідно подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни, декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Відповідно, якщо платником податку буде розірвано всі договори оренди земельних ділянок (за умови відсутності права власності на земельні ділянки) з дати розірвання таких договорів до кінця звітного року об’єкт оподаткування ЄП буде відсутнім.

 

Втрата статусу платника ЄП IV групи

Згідно з п. 299.10 ПКУ реєстрація платником ЄП є безстроковою, однак може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі:

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування ( перехід здійснюється в останній день календарного кварталу, у якому подано таку заяву);

2) припинення юрособи;

3) у випадках, визначених пп. 298.2.3 та пп. 298.8.6 ПКУ;

4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва юрособи, платника єдиного податку IV групи, становить менш як 75%;

5) якщо платником єдиного податку IV групи не подано податкову звітність, передбачену пп. 295.9.1 ПКУ.

Отже, розірвання договорів оренди земельної ділянки не є підставою для анулювання свідоцтва платника ЄП IV групи за умови відсутності підстав для анулювання з наведеного вище переліку.

При цьому, варто зважати на частку сільськогосподарського товаровиробництва у поточному році (не менше 75%). У разі, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений пп. 298.8.3 ПКУ, за результатами податкового (звітного) року є меншим  75% від загального доходу, то платник єдиного податку IV групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.

Детальніше про порядок переходу з IV групи платника ЄП на загальну систему ми писали тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
4 група ЄП , Єдиний податок , Оренда , Сільське господарство , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі