• Посилання скопійовано

Чи втрачається статус платника ЄП IV групи при розірванні всіх договорів оренди землі?

Фермерське господарство, платник ЄП IV групи, в березні розриває всі договори оренди земельних ділянок. Чи може таке підприємство вважатися платником ЄП IV групи до кінця 2018 року?

Податкове зобов’язання при розірванні договорів оренди землі

Платники ЄП IV групи обчислюють суму податкового зобов’язання з єдиного податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію з єдиного податку на поточний рік.

Якщо протягом звітного періоду змінюються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, зокрема у зв’язку з втратою на них права користування, то у платника виникає необхідність уточнити суму податкових зобов’язань з ЄП на період починаючи з дати втрати такого права до останнього дня звітного року (пп. 295.9.5 ПКУ). 

Для цього платнику ЄП необхідно подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни, декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Відповідно, якщо платником податку буде розірвано всі договори оренди земельних ділянок (за умови відсутності права власності на земельні ділянки) з дати розірвання таких договорів до кінця звітного року об’єкт оподаткування ЄП буде відсутнім.

 

Втрата статусу платника ЄП IV групи

Згідно з п. 299.10 ПКУ реєстрація платником ЄП є безстроковою, однак може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі:

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування ( перехід здійснюється в останній день календарного кварталу, у якому подано таку заяву);

2) припинення юрособи;

3) у випадках, визначених пп. 298.2.3 та пп. 298.8.6 ПКУ;

4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва юрособи, платника єдиного податку IV групи, становить менш як 75%;

5) якщо платником єдиного податку IV групи не подано податкову звітність, передбачену пп. 295.9.1 ПКУ.

Отже, розірвання договорів оренди земельної ділянки не є підставою для анулювання свідоцтва платника ЄП IV групи за умови відсутності підстав для анулювання з наведеного вище переліку.

При цьому, варто зважати на частку сільськогосподарського товаровиробництва у поточному році (не менше 75%). У разі, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений пп. 298.8.3 ПКУ, за результатами податкового (звітного) року є меншим  75% від загального доходу, то платник єдиного податку IV групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.

Детальніше про порядок переходу з IV групи платника ЄП на загальну систему ми писали тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.202434
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202414
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202453
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202433
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419