Податкове зобов’язання при розірванні договорів оренди землі
Платники ЄП IV групи обчислюють суму податкового зобов’язання з єдиного податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію з єдиного податку на поточний рік.
Якщо протягом звітного періоду змінюються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, зокрема у зв’язку з втратою на них права користування, то у платника виникає необхідність уточнити суму податкових зобов’язань з ЄП на період починаючи з дати втрати такого права до останнього дня звітного року (пп. 295.9.5 ПКУ).
Для цього платнику ЄП необхідно подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни, декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.
Відповідно, якщо платником податку буде розірвано всі договори оренди земельних ділянок (за умови відсутності права власності на земельні ділянки) з дати розірвання таких договорів до кінця звітного року об’єкт оподаткування ЄП буде відсутнім.
Втрата статусу платника ЄП IV групи
Згідно з п. 299.10 ПКУ реєстрація платником ЄП є безстроковою, однак може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування ( перехід здійснюється в останній день календарного кварталу, у якому подано таку заяву);
2) припинення юрособи;
3) у випадках, визначених пп. 298.2.3 та пп. 298.8.6 ПКУ;
4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва юрособи, платника єдиного податку IV групи, становить менш як 75%;
5) якщо платником єдиного податку IV групи не подано податкову звітність, передбачену пп. 295.9.1 ПКУ.
Отже, розірвання договорів оренди земельної ділянки не є підставою для анулювання свідоцтва платника ЄП IV групи за умови відсутності підстав для анулювання з наведеного вище переліку.
При цьому, варто зважати на частку сільськогосподарського товаровиробництва у поточному році (не менше 75%). У разі, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений пп. 298.8.3 ПКУ, за результатами податкового (звітного) року є меншим 75% від загального доходу, то платник єдиного податку IV групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.
Детальніше про порядок переходу з IV групи платника ЄП на загальну систему ми писали тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити