• Посилання скопійовано

Чи втрачається статус платника ЄП IV групи при розірванні всіх договорів оренди землі?

Фермерське господарство, платник ЄП IV групи, в березні розриває всі договори оренди земельних ділянок. Чи може таке підприємство вважатися платником ЄП IV групи до кінця 2018 року?

Податкове зобов’язання при розірванні договорів оренди землі

Платники ЄП IV групи обчислюють суму податкового зобов’язання з єдиного податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію з єдиного податку на поточний рік.

Якщо протягом звітного періоду змінюються площі сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, зокрема у зв’язку з втратою на них права користування, то у платника виникає необхідність уточнити суму податкових зобов’язань з ЄП на період починаючи з дати втрати такого права до останнього дня звітного року (пп. 295.9.5 ПКУ). 

Для цього платнику ЄП необхідно подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни, декларацію з уточненою інформацією про площу земельної ділянки, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

Відповідно, якщо платником податку буде розірвано всі договори оренди земельних ділянок (за умови відсутності права власності на земельні ділянки) з дати розірвання таких договорів до кінця звітного року об’єкт оподаткування ЄП буде відсутнім.

 

Втрата статусу платника ЄП IV групи

Згідно з п. 299.10 ПКУ реєстрація платником ЄП є безстроковою, однак може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі:

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування ( перехід здійснюється в останній день календарного кварталу, у якому подано таку заяву);

2) припинення юрособи;

3) у випадках, визначених пп. 298.2.3 та пп. 298.8.6 ПКУ;

4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва юрособи, платника єдиного податку IV групи, становить менш як 75%;

5) якщо платником єдиного податку IV групи не подано податкову звітність, передбачену пп. 295.9.1 ПКУ.

Отже, розірвання договорів оренди земельної ділянки не є підставою для анулювання свідоцтва платника ЄП IV групи за умови відсутності підстав для анулювання з наведеного вище переліку.

При цьому, варто зважати на частку сільськогосподарського товаровиробництва у поточному році (не менше 75%). У разі, якщо дохід від реалізації продукції сільськогосподарського товаровиробництва, перелік яких визначений пп. 298.8.3 ПКУ, за результатами податкового (звітного) року є меншим  75% від загального доходу, то платник єдиного податку IV групи сплачує податки з початку наступного податкового (звітного) року на загальних підставах.

Детальніше про порядок переходу з IV групи платника ЄП на загальну систему ми писали тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202490
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202465
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430