• Посилання скопійовано

Чи сплачується єдиний податок з дивідендів?

Відповідно до п. 292.11 ПКУ дивіденди, отримані платником ЄП - юрособою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ, не є доходом такого платника ЄП. Якщо юрособа №2, платник ЄП, перераховує дивіденди засновникові - юрособі №1, платнику ЄП, то ці кошти не є доходом юрособи №1?

 Оподаткування у засновника – юрособи №1

Відповідно до пп. 10 п. 292.11 ПКУ до складу доходу платника єдиного податку  не включаються, зокрема, дивіденди, отримані платником єдиного податку - юрособою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному ПКУ. Отже, з цієї норми випливає, що засновник – юрособа №1, платник ЄП, не включає дивіденди до свого доходу з метою оподаткування єдиним податком.

 

Оподаткування у емітента корпоративних прав – юрособи №2

ДФС України у листі від 26.03.2018 №8773/7/99-99-15-02-02-17 «Про надання роз’яснення» (далі – лист ДФС №8773) щодо нарахування та сплати платниками єдиного податку авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів повідомила, що з з 01.01.2018 р. обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску не покладається на платників єдиного податку.

Отже, починаючи з 01.01.2018 р., платниками єдиного податку не здійснюється нарахування та сплата авансового внеску під час виплати дивідендів.

Таким чином, під час виплати дивідендів у 2018 р. за результатами фінансово-господарської діяльності за 2016, 2017 роки, платники єдиного податку у 2018 році не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток.

Наш коментар до цього листа читайте тут>>

Звільнення дивідендів від оподаткування у платників ЄП спричиняє таке питання: чи будуть тепер  ці дивіденди «оподаткованими» відповідно до норм ПКУ, як того вимагає пп. 10 п. 292.11 ПКУ? На нашу думку, так, будуть, бо вони звільнені від оподаткування спеціальними нормами ПКУ. Звільнення від оподаткування – це теж різновид оподаткування. Але ця позиція може викликати заперечення у контролерів.

Якщо зайняти фіскальну позицію, то доведеться включити отримані дивіденди до доходу юрособи №1, проте це унеможливить запитання від контролерів.

Враховуючи неоднозначність цього питання, яка виникла з 01.01.2018 р., можна надати запит на отримання від податківців індивідуальної податкової консультації (ст. 52 ПКУ) для того, щоб мати конкретну позицію контролерів, адресовану саме тому підприємству, що розглядається у запитанні.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202419
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202484
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202438
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202438
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202424