• Посилання скопійовано

Знижка на імпортований товар покупцю - резиденту: як відобразити в бухобліку?

Постачальник - нерезидент надає знижку покупцю - резиденту на імпортований товар. Така знижка передбачена договором та інвойсом. Як в такому випадку формується собівартість товару? Як відобразити таку знижку в обліку?

Бухоблік

Підставою для надання такої знижки має бути належним чином оформлений додаток до контракту, яким, можна сказати, буде обумовлено нову ціну контракту. Або продавець-постачальник надсилає покупцеві належним чином оформлену та завірену кредит-ноту, якою буде визначено суму наданої знижки. Щоправда, нагадаємо, що знижки за кредит-нотою можливі тільки за умови передбачення цього у договорі. За своєю суттю кредит-нота є повідомленням, яке надається постачальником покупцю, що зменшує заборгованість останнього перед постачальником. В імпортера зменшення суми зобов’язання перед постачальником супроводжується проведенням Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Таке проведення буде, у разі якщо товар ще не реалізовано. Якщо ж його вже продано, то сторнувати треба собівартість реалізованого товару, тобто субрахунок 902, і це у випадку реалізації у поточному році — Д-т 902 К-т 281; Д-т 281 К-т 632 — сторно на суму знижки. Якщо ж товар реалізовано вже в минулому році, то операцію сторно слід проводити по субрахунку 441 (Д-т 441 К-т 632 — сторно).

 

ПДВ

Згідно з п. 190.1 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. А так як надання такої знижки за додатком до договору або кредит-нотою є зміною такої договірної вартості, відповідно виникає і необхідність внесення таких змін в митну декларацію. Податківці наголошують, що податкові наслідки за ПДВ у випадку зменшення договірної ціни (тобто, отримання знижки) на товар внаслідок застосування кредит-ноти полягають у послідуючому коригуванні податкового кредиту, який було задекларовано на підставі ввізної митної декларації. Зміна митної вартості імпортних товарів та внесення цих змін до митної декларації у зв'язку зі зниженням постачальником договірної ціни (надання знижки) на поставлений товар передбачені п. 3338 Положення про митні декларації, а саме: зміни до митної декларації можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення контролюючим органом аркуша коригування, який згідно з п. 3 Порядку оформлення аркуша коригування, складається посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за митною декларацією. Оформлений контролюючим органом аркуш коригування є невід'ємною частиною відповідної митної декларації. Відповідно, у звітному періоді, в якому відбулось оформлення аркуша коригування, платник податку повинен виключити зі складу податкового кредиту суму ПДВ, яка зазначена в аркуші коригування. Докладніше про таке коригування ми писали тут>>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202449
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202454
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024249
  • Продаж товару нерезиденту на території України: у якій валюті слід вести розрахунки?
    Нерезидент купив пальне для заправки авто на АЗС на території України у бак власного автомобіля. З даним контрагентом є договірні відносини. Якою валютою – гривнею чи євро має розрахуватися контагент на поточний рахунок продавця?
    02.01.2024480
  • За якими курсами оприбуткувати імпортний товар, який був оплачений раніше?
    В 2021-2022 рр. підприємство повернуло дефектні товари іноземному постачальнику. В серпні 2023 р. постачальник надав кредит-ноту на ці товари на 1570,8 євро. В гривнях це 1570,8 * 33,9292 = 53295,99 грн. В липні 2023 р. отримали інвойс на нові товари - 27497,26 євро, оплатили на 1570,8 євро менше з врахуванням кредит-ноти. Курс на дату оплати – 40,4046 грн/євро, на суму 1047548,25 грн. Товар отримали 05.08.2023 р., в МД зазначена вартість товару 27497,26 євро та 1111015,79 грн, як в інвойсі. Як закрити рахунок 632 у валюті та в гривнях?
    18.08.2023242