• Посилання скопійовано

Експорт товару: чи треба суму транспортних витрат вказувати в окремому рядку в податковій накладній?

Нерезидент придбаває товар на умовах CPT. Транспортні витрати оплачуються у складі вартості за товар. Чи треба суму транспортних витрат вказувати в окремому рядку в податковій накладній? Якщо так, то ставка ПДВ 0%? Чи правильно розподіляти вартість транспортних витрат на вартість товару?

Термін "фрахт/перевезення оплачено до ..." (CPT ) означає, що продавець здійснює поставку товару шляхом його передання перевізнику, призначеному ним самим. Додатково до цього, продавець зобов'язаний оплатити витрати перевезення товару до названого місця призначення. У цьому випадку продавець для покупця не виступає стороннім перевізником, який надає покупцеві послуги з перевезення.

Обов’язок доставки продукції (товару) покладається на продавця згідно з основним договором поставки товару за його рахунок. Таким чином, вартість доставки окремо покупцю не виставляється. Тому окремо в обліку вартість доставки не відображається. 

За умовами запитання  витрати на перевезення товару, які поніс продавець згодом оплачуються нерезидентом в загальній вартості товару. У специфікації до договору постачання затверджуються характеристики, кількість, номенклатура, вартість партії товару, що поставляється, а також окремо вказується сума транспортних витрат, а далі загальна вартість.

Можна зробити висновок, що у складовій вартості товару враховуються понесені витрати на транспорт. Не зайвим про це вказати у договорі постачання.

Тому, на наш погляд, вартість доставки включається до вартості товарів і окремо в документах на поставку товару не виділяється. Це означає, що продавець повинен здійснити розподіл транспортних витрат на загальну вартість товару і уточнити це у первинних документах. 

Враховуючи, що продавець товару для нерезидента не є сторонім перевізником, у графі 2 "Номенклатура товарів/послуг продавця" ПН слід вказати номенклатуру товару. Ця графа заповнюється на підставі первинних документів: договорів, специфікацій, накладних. Тому важливо у первинних документах транспортні витрати розподілити на вартість товару.

І ще, продавець товару не є перевізником, тому він не зможе підтвердити послугу перевезення міжнародним перевізним документом, щоб мати право застосувати ставку ПДВ у розмірі 0%. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»