• Посилання скопійовано

Консультационные услуги от нерезидента (импорт услуг)

Компания - резидент находится на постоянном консультационном обслуживании иностранной фирмы. Был подписан акт оказанных услуг в феврале. Нужно ли было отражать налоговые обязательства по НДС в феврале и выписывать себе налоговую накладную по этой операции? Как отразить в налоговом учете расходы на эти услуги?

Если предприятие является заказчиком консультационных услуг, то для определения необходимости начисления НДС на стоимость этих услуг следует определить место поставки услуг.

Согласно пп. «в» пп. 186.3 Налогового кодекса Украины, местом поставки консультационных, инжиниринговых, инженерных, юридических (в том числе адвокатских), бухгалтерских, аудиторских, актуарных услуг, а также услуг по разработке программного обеспечения, обработке данных и предоставлению консультаций по вопросам информатизации и других услуг в сфере информатизации, в том числе с использованием компьютерных систем, является место регистрации получателя в качестве субъекта хозяйствования.

Поскольку компания-резидент является заказчиком одной из перечисленных услуг, местом поставки указанных услуг является Украина.



Согласно п. 190.2 НКУ на стоимость услуг по курсу Национального банка Украины на день составления акта необходимо начислить налог на добавленную стоимость и выписать налоговую накладную в одном экземпляре (ст. 208 Кодекса).

Что касается отнесения указанных услуг в состав расходов предприятия, то согласно пп. «г» пп. 138.10.2 НКУ, стоимость вознаграждения за консультационные, информационные, аудиторские и другие услуги, которые получает налогоплательщик для обеспечения хозяйственной деятельности, включается в административные расходы предприятия.

Однако следует учитывать ограничения по отнесению в состав расходов предприятия таких средств. Согласно пп. 139.1.13 Налогового кодекса расходы, понесенные в отчетном периоде в связи с приобретением у нерезидента услуг по консалтингу, маркетингу и рекламе (кроме расходов, понесенных (начисленных) в пользу постоянных представительств нерезидентов, подлежащих налогообложению согласно п. 160.8. ст. 160 Налогового кодекса) не относятся в состав расходов предприятия в объеме, превышающем 4% дохода (выручки) от реализации продукции (товаров, работ, услуг) (за вычетом налога на добавленную стоимость и акцизного налога) за год, предшествующий отчетному.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Гарный Дмитрий

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202480
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202465
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457