• Посилання скопійовано

Банки мають право вимагати від резидентів переклад договорів з нерезидентами

Підприємством, для роботи з нерезидентом, відкрито валютний рахунок в євро. Договір складено на англійській та болгарській мовах, в специфікації вказано вартість продукції в болгарських левах. Чи потрібно перекладати договір на українську? В якій валюті заповнювати рахунок?

Запитання: Підприємством, для роботи з нерезидентом (Болгарія), відкрито валютний рахунок в євро. Договір готовували болгарські колеги і він складений на англійській та болгарській мовах, в специфікації вказано вартість продукції в болгарських левах в сумі 8000,00 по курсу на 15.04.2015 р. В договорі передбачено післясплата, але не вказано в  якій валюті. Постачання продукції має відбутися 10 червня 2015 р.Чи потрібно перекладати договір на українську мову? В якій валюті заповнювати рахунок на оплату і, по можливості, які бухгалтерські проводки по постачанню продукції, по отриманню оплати за поставлену продукцію?

Відповідь: Рахунок на оплату за укладеним із нерезидентом договором слід в тій валюті, в якій має проводитися платіж. При цьому, згідно із п. 1.7 Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженого наказом Мінекономіки України від 06.09.2001 г. №201, у розділі „Умови платежів” договору із нерезидентом повинно бути зазначено валюту платежу, спосіб, порядок та строки фінансових розрахунків та гарантії  виконання  сторонами  взаємних платіжних зобов'язань. Тому, на нашу думку, слід укласти додаткову угоду до вашого договору, у якій чітко встановити валюту платежу (при цьому слід користуватися і нормами спільної постанови НБУ та КМУ від 21.06.1995 р. №444). 


Щодо перекладання договору на українську мову, то Положення №201 такої вимоги не містить. Водночас відповідно до частини 2 пп. 1.11 п.1 Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженою постановою Правління НБУ від 24.03.1999 №136 банки мають право вимагати від резидентів перекладу на українську мову договорів з нерезидентами, які складені іноземною мовою, та інших документів, що необхідні для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними операціями їх клієнтів.

Якщо договір передбачає післяплату за експортований товар,  то проведення в бухгалтерському обліку ви можете переглянути в матеріалах на нашому сайті, зокрема, тут (у вільному доступі) >>>. Податковий облік, звісно, з часу написання цього матеріалу змінився, але бухгалтерські проведення, які при цьому виникають, залишилися ті самі. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202482
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202467
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202445
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202459