• Посилання скопійовано

Електронне декларування експорту: в податкову подаємо копії ЕМД на папері, засвідчені митними органами

У зв'язку з переходом на електронне оформлення експорту (електронні митні декларації) паперового оригіналу митної декларації не буде. Що в такому випадку необхідно надати в податкову для підтвердження експорту для погашення векселя?

Запитання: Однією з умов для отримання спирту для виробництва горілки є сплата акцизного податку або оформлення податкового векселя з подальшим його погашенням у визначені терміни. Погасити вексель можливо коштами (сплативши акцизний податок за фактично отриманий спирт), втратами спирту при виробництві в межах норм та експортованою продукцією (в перерахунку на спирт та на акцизний податок відповідно). Підтвердженням такого експорту є оригінал паперової митної декларації. У зв'язку з переходом на електронне оформлення експорту (електронні митні декларації) паперового оригіналу митної декларації не буде. Що в такому випадку необхідно надати в податкову для підтвердження експорту для погашення векселя? Можливо, це може бути друкований варіант електронної декларації, затверджений печаткою підприємства? Якщо так, то яким чином електронна декларація має з'явитись на підприємстві? Як відомо, працівники митниці мають надати декларанту електронний варіант митної декларації, але порядок передачі митної декларації підприємству митники роз'яснити так і не спромоглися. Працівники податкової наполягають на пред'явленні паперового оригіналу митної декларації, а відмову від електронної митної декларації нічим не мотивують.

Відповідь:  На жаль, проблема, описана в запитанні, не нова. Адже зняття експортно-імпортних операцій з банківського контролю за електронною МД має цю ж проблему - оформлення електронних МД наразі ще не стало підставою для внесення НБУ відповідних змін до своїх Інструкцій щодо здійснення митного контролю.

Дійсно, товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією.

Водночас, як для вашого випадку, є спеціальна норма, передбачена пунктом 5.4 Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (наказ Мінфіну від 30.05.2012 р. №651).


Так, згідно з цією нормою, за письмовим зверненням осіб, а також у випадках, передбачених законодавством, митний орган (підрозділ митного органу) засвідчує ксерокопії оформлених аркушів МД на паперовому носії або копії оформлених електронних МД на папері. 

Таке засвідчення здійснюється шляхом проставлення посадовою особою митного органу у верхній частині лицьового боку кожного аркуша ксерокопії МД на паперовому носії або роздрукованої на папері копії електронної МД відмітки «Копія. Згідно з оригіналом», особистого підпису, ініціалів і прізвища, дати засвідчення копії та відбитка особистої номерної печатки. 

Згідно з п. 3 ст. 257 Митного кодексу МД та інші документи згідно з МКУ може бути оформлено на паперовому носії або у вигляді електронних документів, які мають однакову юридичну силу.

Мінфін, зі свого боку, також підтверджує, що електронна митна декларація є первинним документом, який фіксує господарську операцію з взяття підприємством зобов'язання у сумі нарахованих митних платежів за умови наявності обов'язкових реквізитів (Лист Мінфіну від 23.01.2013 р. №31-08410-07-16/2073).

Таким чином, у разі надходження до митних органів обґрунтованих звернень декларантів митні органи роздруковують екранні форми ЕВМД, а також ЕД на паперовий носій (аркуш формату А4), які засвідчуються печаткою митного органу з учиненням запису «Електронне декларування». 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Оплата з корпоративної картки за ЗЕД-контрактом
    ТОВ уклало ЗЕД-контракт на поставку обладнання. Оплату частково здійснено з поточного рахунку. На корпоративній картці підприємства є валюта. Чи можлива оплата в готівковій формі? Чи можна провести оплату з корпоративної картки?
    02.05.202415
  • Валютний нагляд при реекспорті товарів, поміщених у митний режим «митний склад»
    Підприємство закуповує продукцію у митному режимі «митний склад» у нерезидента, потім – реекспорт нерезиденту. Як завершується валютний нагляд поставки товару нерезиденту? Якщо це прирівнюється до імпорту без увезення в Україну, банк завершує нагляд після зарахування коштів від нерезидента на рахунок нерезидента в разі продажу нерезиденту продукції за межами України. Імпорт закривається у сумі собівартості товару, від якого надійшла виручка, чи у всій сумі виручки за реекспорт, незважаючи на його собівартість? Тобто у разі реекспорту нижче собівартості при надходженні виручки у повному обсязі, банк знімає повністю валютний нагляд по імпорту, чи буде виникати недоотримання коштів?
    30.04.202415
  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202467
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202475
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024281