Оподаткування
Така операція є господарською операцією, здійсненою нерезидентом на митній території України. А тому відповідно до п. 64.5 ПКУ така операція має здійснюватися нерезидентом тільки через його відокремлений підрозділ, зареєстрований на території України. Причому в цьому разі як нерезидент, так і відокремлений підрозділ мають стати на податковий облік в Україні. Детально про це ми писали, приміром, тут.
Таким чином, нерезидент повинен буде придбавати обладнання у відокремленого підрозділу нерезидента. При цьому платником податку на прибуток із здійсненої операції буде нерезидент. А відокремлений підрозділ повинен буде нарахувати ПЗ з ПДВ на таку поставку, якщо буде зареєстрований платником ПДВ.
Причому підприємство-резидент сплачувати з операції придбання ПДВ чи податок з репатріації не буде. Якщо відокремлений підрозділ нарахує ПЗ з ПДВ, складе ПН і зареєструє в ЄРПН, на підставі такої ПН підприємство резидент має право у загальному порядку відобразити ПК.
Якщо підприємство при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці, у нього може постати питання стосовно застосування різниці за пп. 140.5.4 ПКУ.
Особливості застосування цієї різниці ми розглядали, приміром, тут, тут.
Валютний нагляд
Відповідно ст. 13 Закону №2473-VIII граничні строки розрахунків встановлені за операціями з експорту та імпорту товарів.
Розглядувана ситуація не належить до експорту чи імпорту, а тому граничні строки для такої операції не встановлюються.
Варто сказати, що в п. 6 розд. ІІ Інструкції №7 (див. Постанову НБУ від 02.01.2019 р. №7) наведені операції, за якими банк здійснює валютний нагляд. Там наведено експортні та імпортні операції.
А в останньому абзаці цього пункту Інструкції зазначено, що банк перевіряє операції, не зазначені вище, під час настання події (переказу резидентом коштів на користь нерезидента, надходження від нерезидента коштів на користь резидента, отримання реєстру МД за відповідною операцією) і надалі банк не здійснює за ними валютний нагляд щодо дотримання резидентом граничного строку розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів згідно з вимогами цієї Інструкції.
Тобто, на момент перерахування коштів нерезиденту банку потрібно надати договір, на підставі якого перераховують кошти, з умовою про те, що обладнання, за яке оплата, знаходиться на митній території України.
***
Читайте також: Валютні зміни і нагляд по-новому: «7 хвилин» з Вікторією Величко
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити