Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Які наслідки помилки у митній декларації при експорті товару?

При оформленні експортної митної декларації брокер допустив помилку в сумі ( замість 35 тис. євро задекларовано 43 тис. євро). Коригування до митної декларації буде зроблено протягом 1-1,5 місяця. Як відобразити цю реалізацію в бухобліку?

Митна декларація не є первинним документом, який підтверджує операцію з реалізації товарів на експорт.

Згідно з п. 8 П(С)БО 15 дохід від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається, якщо:

  • покупцю передано всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію;
  • продавець не здійснює управління та контроль за реалізованою продукцією;
  • сума доходу може бути достовірно визначена;
  • є впевненість, що в результаті операції станеться збільшення економічних вигід підприємства, а витрати, пов’язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.

Мінфін у листі від 03.03.2007 р. №31-34000-20-10/4345 зазначає, що контроль над активом, як правило, супроводжується правом власності на нього. Як правило, втрата контролю за реалізованим товаром відбувається в момент його фізичного відвантаження покупцю або перевізнику.

Щоб уникнути спорів з податківцями, дату виникнення доходу слід документально підтвердити. Документом, який підтверджує дату виникнення доходу, може бути акт передачі товару, CMR, накладна або будь-який інший документ, яким сторони ЗЕД-договору оформили передання товару від продавця до покупця. Відповідно, в цьому документі буде зазначено правильну вартість експортованого товару.

Податкова накладна на експортну операцію складається за даними вищезгаданих первинних документів. Про те, як скласти ПН, див. наші матеріали тут та тут.

Отже,  реалізація експортованого товару відображається в обліку за загальними правилами, на підставі первинних документів, без врахування помилки у митній декларації. Ця помилка може вплинути лише на суму експортного мита та митних платежів, якщо вони нараховувалися на митну вартість товару. Суму експортного мита та митних платежів можна буде виправити в обліку після внесення коригувань до митної декларації – таким же записом, яким вони обліковувалися при їх первісній сплаті (зокрема,  Дт 93 Кт 377), але методом «сторно».

 Бухоблік експортних операцій див. тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Експорт , Митниця , ЗЕД , Декларація , Мито

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі