• Посилання скопійовано

Які наслідки помилки у митній декларації при експорті товару?

При оформленні експортної митної декларації брокер допустив помилку в сумі ( замість 35 тис. євро задекларовано 43 тис. євро). Коригування до митної декларації буде зроблено протягом 1-1,5 місяця. Як відобразити цю реалізацію в бухобліку?

Митна декларація не є первинним документом, який підтверджує операцію з реалізації товарів на експорт.

Згідно з п. 8 П(С)БО 15 дохід від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається, якщо:

  • покупцю передано всі ризики та вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію;
  • продавець не здійснює управління та контроль за реалізованою продукцією;
  • сума доходу може бути достовірно визначена;
  • є впевненість, що в результаті операції станеться збільшення економічних вигід підприємства, а витрати, пов’язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.

Мінфін у листі від 03.03.2007 р. №31-34000-20-10/4345 зазначає, що контроль над активом, як правило, супроводжується правом власності на нього. Як правило, втрата контролю за реалізованим товаром відбувається в момент його фізичного відвантаження покупцю або перевізнику.

Щоб уникнути спорів з податківцями, дату виникнення доходу слід документально підтвердити. Документом, який підтверджує дату виникнення доходу, може бути акт передачі товару, CMR, накладна або будь-який інший документ, яким сторони ЗЕД-договору оформили передання товару від продавця до покупця. Відповідно, в цьому документі буде зазначено правильну вартість експортованого товару.

Податкова накладна на експортну операцію складається за даними вищезгаданих первинних документів. Про те, як скласти ПН, див. наші матеріали тут та тут.

Отже,  реалізація експортованого товару відображається в обліку за загальними правилами, на підставі первинних документів, без врахування помилки у митній декларації. Ця помилка може вплинути лише на суму експортного мита та митних платежів, якщо вони нараховувалися на митну вартість товару. Суму експортного мита та митних платежів можна буде виправити в обліку після внесення коригувань до митної декларації – таким же записом, яким вони обліковувалися при їх первісній сплаті (зокрема,  Дт 93 Кт 377), але методом «сторно».

 Бухоблік експортних операцій див. тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457