Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Що потрібно вказувати при придбанні ліцензії у нерезидента: код УКТ ЗЕД чи ДКПП?

Підприємство придбаває ліцензію на програмне забезпечення у нерезидента. Ліцензія отримується електронною поштою. Що зазначати у номенклатурі ПН, складеної на придбання послуг у нерезидента, місце постачання яких є територія України: код УКТ ЗЕД чи ДКПП?

Об’єктом оподаткування ПДВ згідно з пп. «а» і «б» пп. 185.1 ПКУ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів слід розуміти будь-яку передачу права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПКУ).

Під постачанням послуг слід розуміти будь-яку операцію, що не є постачанням товарів, чи іншу операцію з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Своєю чергою, п. 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ для операцій з постачання програмної продукції тимчасово, з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р., запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Програмна продукція (програмний засіб, програмне забезпечення) не має окремо визначеного коду УКТ ЗЕД та розглядається як результат виконання робіт, який може бути переданий виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет електронною поштою або іншими засобами передачі інформації.

Таким чином, можна зробити висновок, що надання ліцензії на програмне забезпечення є не постачанням товару, а постачанням послуг. У зв’язку з цим при заповнені податкової накладної необхідно керуватися саме Державним класифікатором продукції та послуг – ДКПП (зокрема, 58.29.5 - Послуги щодо видання ліцензії на право користування програмним забезпеченням).

Що ж до позначки про ознаку імпортованого товару, вважаємо, що в даному випадку вона не зазначається, оскільки відбувається не операція з постачання товару, а операція з постачання послуг (яке, своєю чергою, прирівняно до постачання програмної продукції).

Водночас, дійсно, як зазначають податківці у ІПК від 29.06.2017 р. №871/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, формою декларації та Порядком №21 не передбачено відображення в декларації обсягів придбання товарів і необоротних активів, ввезених на митну територію України із застосуванням звільнення від оподаткування, та обсягів послуг, отриманих від нерезидента, місцем постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ визначена митна територія України, і на які поширюється режим звільнення від оподаткування, а тому такі операції в декларації не відображаються.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Ліцензія , Нерезиденти , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі