Згідно з п. 8 П(С)БО 9 придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.
Первісною вартістю запасів, які придбані за плату, є їх собівартість, яка складається з фактичних витрат, наведених в п. 9 П(С)БО 9, до складу яких належать витрати на транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання.
Виходячи з того, що замовником транспортних послуг є постачальник-нерезидент, то отримувач товару лише компенсує йому витрати на підставі договору (специфікація є його невід'ємною частиною) та товарно-транспортного документу, в якому найменування українського підприємства зазначено як вантажо-отримувач.
У ст. 9 Закону «Про транспортно-експедиторську діяльність» зазначено, що перевезення вантажів супроводжується товарно-транспортними документами, складеними мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту або державною мовою, якщо вантажі перевозяться в Україні.
Такими документами можуть бути:
- авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
- міжнародна автомобільна накладна (CMR);
- накладна СМГС (накладна УМВС);
- коносамент (Bill of Lading);
- накладна ЦІМ (CIM);
- вантажна відомість (Cargo Manifest);
- інші документи, визначені законами України.
Факт надання послуги експедитора при перевезенні підтверджується єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях прямування вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення.
Також слід зазначити, що відповідно до ст. 49 МКУ митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
При цьому документами, які підтверджують митну вартість товарів, є транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів включено до переліку документів, які підтверджують митну вартість товарів (п. 6 ч. 2 ст. 53 МКУ).
Отже, транспортні витрати включаються до митної вартості товарів, на яку нараховуються мито, митні платежі та збори, а також непрямі податки (ПДВ, акцизний податок) тощо, залежно від виду товару та заявленого митного режиму. Додатковому оподаткуванню зазначені транспортні витрати не підлягають.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити