• Посилання скопійовано

Які наслідки зменшення митної вартості?

На розрахунковий рахунок підприємства було повернено ввізне мито та ПДВ за товар, який був розмитнений в минулому періоді. Чи повинна митниця надати коригування? Як відобразити в бухобліку таке коригування? Як відобразити в декларації з ПДВ?

Аркуш коригування

У листі від 28.12.2015 р. № 27875/6/99-99-19-03-02-15 податківці зазначили, що у випадку зміни митної вартості імпортних товарів після завершення митного оформлення на підставі рішення суду, внесення змін до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа здійснюється шляхом оформлення аркуша коригування, на підставі відповідного рішення про коригування митної вартості товарів після їх випуску. 

Аркуш коригування складається посадовою особою митниці ДФС, якою здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митниці ДФС інформації про повернення сум митних платежів.

З бланком аркушу коригування можна ознайомитись у Порядку від 06.11.2012 р. №1145.

 

Декларація з ПДВ

У наведеному вище листі податківці також наводять порядок відображення такого коригування МД і, відповідно, суми податкового кредиту у декларації з ПДВ. 

Так, у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, та включення сплаченої при ввезенні таких товарів суми ПДВ до складу податкового кредиту змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або контролюючим органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної  вартості товарів, на дату набуття рішенням суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення контролюючого органу відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у податкові декларації з ПДВ зі знаком "мінус" у рядку 11.1, якщо товари було оподатковано за основною ставкою и 11.2 – за ставкою 7%.

 

Бухоблік

На підставі аркуша коригування платник податку здійснює на суму зменшення податкового кредиту з ПДВ сторно-проведення (із знаком мінус) Дт 641/ПДВ Кт 377.

Щодо суми мита, то тут варто зважати на те, чи була здійснена реалізація таких товарів, чи ні:

  • якщо товари вже було реалізовано, то зменшення митної вартості і розміру мита не призведе до перегляду їх первісної вартості. Коригування слід оформити бухгалтерським записом Дт 791 Кт 901 із знаком «мінус» (сторно);
  • у тому випадку, якщо товар ще не було реалізовано, то зменшення відображається за рахунок коригування собівартості такого товару записом Дт 28 Кт 377 із знаком «мінус» (сторно).

Сума повернених коштів з митниці відображається відповідним записом Дт 311 Кт 377 на суму повернених коштів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Оплата з корпоративної картки за ЗЕД-контрактом
    ТОВ уклало ЗЕД-контракт на поставку обладнання. Оплату частково здійснено з поточного рахунку. На корпоративній картці підприємства є валюта. Чи можлива оплата в готівковій формі? Чи можна провести оплату з корпоративної картки?
    Сьогодні 14:14
  • Валютний нагляд при реекспорті товарів, поміщених у митний режим «митний склад»
    Підприємство закуповує продукцію у митному режимі «митний склад» у нерезидента, потім – реекспорт нерезиденту. Як завершується валютний нагляд поставки товару нерезиденту? Якщо це прирівнюється до імпорту без увезення в Україну, банк завершує нагляд після зарахування коштів від нерезидента на рахунок нерезидента в разі продажу нерезиденту продукції за межами України. Імпорт закривається у сумі собівартості товару, від якого надійшла виручка, чи у всій сумі виручки за реекспорт, незважаючи на його собівартість? Тобто у разі реекспорту нижче собівартості при надходженні виручки у повному обсязі, банк знімає повністю валютний нагляд по імпорту, чи буде виникати недоотримання коштів?
    30.04.202411
  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202467
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202475
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024281