• Посилання скопійовано

Знімати з валютного контролю операцію з прощення боргу за імпортне постачнаня товару не потрібно

Як зняти з валютного контролю операцію прощення боргу за імпортне постачання товару? Чи виникатимуть податкові зобов’язання з ПДВ?

Відповідно до ст. 2 Закону «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки (у разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується) потребують висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.

Тобто, валютному контролю підлягають лише ті операції імпорту, які здійснюються на умовах попередньої оплати. Тому знімати з валютного контролю операцію постачання товару, за якою «прощено» оплату нерезидентом, немає потреби.

Вищезазначена операція не спричинятиме виникнення податкових зобов’язань з ПДВ, оскільки відсутня в переліку операцій, визначених п. 198.5 ПКУ.

***

Читайте також: Списання кредиторської та дебіторської заборгованості за ЗЕД-договорами: облікові моменти 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»