Згідно з ч. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, юрособи, є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.
Перелік сум, що не включаються до доходу такої юрособи, наведено у п. 292.11 ПКУ. У даному списку страхові відшкодування не містяться.
Податківці в "ЗІР" (категорія 108.01.02) зазначають: "У випадку отримання юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби, суми страхового відшкодування включаються до доходу такого платника податку у податковому періоді їх отримання".
Отже, сума страхового відшкодування, яка була отримала юрособою, платником єдиного податку, включається до доходу такої особи та оподатковується єдиним податком.
Щодо питання страхового відшкодування, що перевищує вартість ремонту, то законодавчі документи не містять обмежень. В даному випадку слід орієнтуватись на укладений договір із такою страховою компанією. Водночас в бухобліку сума страхового відшкодування потрапить у дохід підприємства, а сума понесених витрат відповідно до витрат.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись