• Посилання скопійовано

Додаткове благо у вигляді сплати за оформлення документів фізособи

Фермерське господарство за власний рахунок здійснює оформлення та виготовлення технічної документації щодо земельних ділянок фізосіб( господарство орендує ділянки). Чи відносяться витрати на таке оформлення до витрат підприємства та чи є їх вартість додатковим благом фізосіб?

ПДФО та військовий збір

Відповідно до пп. "е" 164.2.17 ПКУ до місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо – як вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни. Звичайна ціна відповідно до пп. 14.1.71 ПКУ– це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. В даному випадку звичайною ціною буде фактична сума витрат на оформлення документів.

В свою чергу, згідно з пп. 14.1.47 ПКУ додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку. Оскільки, фактично підприємство сплачує кошти, які повинна була сплатити така фізична особа, то така сума є додатковим благом фізичної особи. 

Так як при цьому здійснюється не фактичне надання коштів таким фізичним особам, а лише відбувається оплата за них, то можна зробити висновок, що таке додаткове благо надається в не грошовій формі. Відповідно виникає необхідність, згідно з п. 164.5 ПКУ, застосування натурального коефіцієнту (100:(100-18%)).

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, що оподатковуються ПДФО, а також доходи, що не оподатковуються ПДФО та зазначені у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. При цьому, з метою оподаткування ВЗ, натуральний коефіцієнт не застосовується.

 

Витрати

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. За п. 5 П(С)БО 16, визнання витрат — це зменшення активів або збільшення зобов'язань. Отже, сума такого додаткового блага наданого фізичним особам може бути віднесено підприємством до витрат. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025150
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202592
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520