ПДФО та військовий збір
Відповідно до пп. "е" 164.2.17 ПКУ до місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо – як вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни. Звичайна ціна відповідно до пп. 14.1.71 ПКУ– це ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. В даному випадку звичайною ціною буде фактична сума витрат на оформлення документів.
В свою чергу, згідно з пп. 14.1.47 ПКУ додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку. Оскільки, фактично підприємство сплачує кошти, які повинна була сплатити така фізична особа, то така сума є додатковим благом фізичної особи.
Так як при цьому здійснюється не фактичне надання коштів таким фізичним особам, а лише відбувається оплата за них, то можна зробити висновок, що таке додаткове благо надається в не грошовій формі. Відповідно виникає необхідність, згідно з п. 164.5 ПКУ, застосування натурального коефіцієнту (100:(100-18%)).
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, що оподатковуються ПДФО, а також доходи, що не оподатковуються ПДФО та зазначені у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПКУ. При цьому, з метою оподаткування ВЗ, натуральний коефіцієнт не застосовується.
Витрати
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ. За п. 5 П(С)БО 16, визнання витрат — це зменшення активів або збільшення зобов'язань. Отже, сума такого додаткового блага наданого фізичним особам може бути віднесено підприємством до витрат.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити