• Посилання скопійовано

Право на надання послуг фінлізингу виникає лише з дати внесення рішення Нацкомфінпослуг до Єдиного державного реєстру

Чи може компанія після 10 червня 2017 р. надавати послуги з фінансового лізингу за договорами фінансового лізингу, які були укладені до 10 червня 2017 р., а саме: нараховувати лізингові платежі, відвантажувати предмети лізингу, а також виписувати податкові накладні, отримувати грошові надходження від лізингоодержувачів?

Запитання:

Лізингова компанія надає послуги з фінансового лізингу, зареєстрована в Нацкомфінпослуг і має довідку про надання послуг з фінансового лізингу.

Згідно з Постановою КМУ №913 з 11 червня 2017р. до компаній, що надають послуги фінансового лізингу застосовуються ліцензійні умови. Компанія подала документи на отримання ліцензії, проте  станом на 27 червня 2017 року компанія ліцензії ще не отримала.

Чи може компанія після 10 червня 2017 р. надавати послуги з фінансового лізингу за договорами фінансового лізингу, які були укладені до 10 червня 2017 р., а саме: нараховувати лізингові платежі, відвантажувати предмети лізингу, а також виписувати податкові накладні, отримувати грошові надходження від лізингоодержувачів?

 

Відповідь: 

Постановою КМУ від 07.12. 2016 р. №913 затверджені Ліцензійні умови провадження госпдіяльності з надання фінпослуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів). 

При цьому, Кабмін надав строки:

1) у два місяці — для ліцензіатів з діючими ліцензіями привести їх у відповідність до вимог пп. 21 - 99 нових Ліцензійних умов і подати до органу ліцензування документи та відомості, визначені ч. 3 ст. 15 Закону "Про ліцензування видів господарської діяльності";

2) шість місяців — для госпсуб'єктів, які провадять діяльність з надання послуг з фінлізингу, надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінкредиту, надання гарантій та поручительств, надання послуг факторингу та довірчого управління фінактивами та внесені до 10.12.2016 р. до Держреєстру фінустанов або реєстру осіб, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінпослуги, подати документи на отримання ліцензії у відповідності до нових Ліцензійних умов.

Щодо дати набрання рішення про видачу ліцензії, то слід звернути увагу на таке.

Відповідно до ч. 7-9 ст. 13 Закону  "Про ліцензування видів господарської діяльності" у разі встановлення під час розгляду заяви про отримання ліцензії відсутності підстав для відмови у видачі ліцензії орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії.

Рішення, прийняті органом ліцензування відповідно до цього Закону, у день внесення їх до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань підлягають обов'язковому оприлюдненню на порталі електронних сервісів у порядку, визначеному Мін'юстом.

Строк прийняття рішення про видачу ліцензії становить десять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.

Набуття здобувачем ліцензії права на провадження виду госпдіяльності, що підлягає ліцензуванню, відбувається з моменту внесення рішення органу ліцензування про видачу ліцензії до Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань. (ч.9 ст. 13 Закону №222)

Згідно з умовами запитання, станом на 27 червня 2017 року документи на отримання ліцензії подані, проте самого рішення про видачу ліцензії та самої ліцензії не має. На нашу думку, навіть за наявності укладених договорів до 10.06.2017 року, складати будь-які документи щодо реального надання послуг фінлізингу, отримувати кошти за надання таких послуг до дати внесення рішення про видачу ліцензії в ЄДР буде порушенням вимог ч.9 ст. 13 Закону №222. 

Щодо податкових накладних, то  у червні з ними проблем не мало би бути — якщо видані ПН мають статус "зареєстровані". Та ж ситуація й з 01.07.2017 р. - зв’язку між зупинкою реєстрації ПН та відсутністю ліцензії на надання послуг з фінлізингу немає ні у п. 6 Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄДРПН, затвердженим наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. №567, ні у Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, затверджений наказом Мінфіну від  13.06.2017 року №567.

Втім, коли йдеться про податковий кредит, то у контрагентів такої лізингової компанії відсутність рішення в ЄДР про видачу ліцензії можу бути проблеми.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025455
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520