У разі продажу фізособою корпоративних прав вона отримує фінрезультат у вигляді інвестиційного прибутку (збитку). Об’єктом обкладення ПДФО є інвестиційний прибуток. Він визначається як позитивна різниця за такою формулою:
- Інвестиційний прибуток = Дохід від продажу ІА – Вартість ІА
Вартість інвестиційного активу — це сума витрат на його придбання, з урахуванням пп. 170.2.4– пп. 170.2.6 ПКУ. Якщо в результаті розрахунку інвестиційного прибутку за правилами виникає від’ємне значення, воно вважається інвестиційним збитком(пп. 170.2.3 ПКУ).
До складу загального річного оподатковуваного доходу включається позитивний загальний фінрезультат операцій з інвестиційними активами за наслідками податкового року (пп. 170.2.6 ПКУ).У разі якщо загальний фінрезультат за наслідками року є від’ємним, то він переноситься в зменшення загального фінрезультату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення (абз. 3 пп. 170.2.6 ПКУ).
Для покупця в цьому випадку немає податкових наслідків. Проте покупець корпоративних прав повинен зберігати всі підтвердні документи, пов’язані з придбанням корпоративних прав для того, щоб у разі їх подальшого продажу він зміг підтвердити понесені витрати на їх придбання.
Отже, у покупця корпоративних прав будуть виникати витрати в сумі 5 000 грн, яка реально була сплачена при придбанні частки у статутному капіталі. Ці витрати він зможе врахувати в подальшому продажу. Ніяких додаткових знижок у покупця при цьому не виникає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити