Відповідно до П(С)БО 7 строк корисного використання – це очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції робіт, послуг). Законодавчо не встановлено порядку розрахунку строку корисного використання об’єкта ОЗ (мінімальні строки встановлено лише ст. 138 ПКУ для цілей податкового обліку). Тож строк корисного використання встановлюється підприємством самостійно і в бухобліку нічим не обмежується, крім того, що він не повинен бути меншим за один рік (12 місяців).
Строк корисного використання встановлюється при введені об’єкта ОЗ в експлуатацію, при цьому законодавством не заборонено переглядати такий строк як в сторону збільшення так і в сторону зменшення, до того ж п. 25 П(С)БО 7 прописує методику такого перерахунку.
Амортизація об’єкта ОЗ нараховується, виходячи з нового строку корисного використання, з місяця, наступного за місяцем зміни такого строку. При цьому раніше нарахована амортизація коригуванню не підлягає!
Оформлювати зміну строку корисного використання потрібно наказом керівника.
Якщо розглядати наведені у запитанні данні, то виходить, що за травень 2017 р. амортизація розраховується ще з використання старого строку корисного використання (розмір амортизації становить 223520,89/10/12 = 1862,67 грн.).
А з червня 2017 р. розмір амортизації буде становити 182542,15 / 62 = 2944,23 грн. Звісно, за умови, якщо щодо цього ОЗ зберігатиметься прямолінійний метод нарахування амортизації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити