Запитання: Підприємство планує підписати договір із перевізником (таксі) на послуги легкового транспорту для працівників в межах міста для виконання трудових обов'язків (їздитимуть до клієнтів, в аеропорт чи вокзал під час відрядження, тощо). Які слід мати документи? Які особливості оподаткування (ПДФО, ВЗ, ЄСВ, ПДВ та прибуток) витрат на таксі, оплата за які здійснюється за безготівковим розрахунком, відповідно до акта виконаних робіт? Та які особливості оподаткування, якщо такі поїздки іноді будуть припадати на неробочий час?
Відповідь:
Якщо такі послуги будуть надаватися регулярно, але, водночас, лише в разі потреби в службовій поїздки, роботодавцю (через керівника) варто видати наказ (розпорядження, положення) про користування такими послугами таксі працівниками. В ньому затвердити порядок цього користування та документи, якими воно оформлюватиметься працівниками.
Порядок оформлення їх у цьому разі може бути такий: службова записка працівника або начальника відділу, працівники якого користуватимуться таксі, маршрутний лист, звіт про поїздку із зазначенням її часу і мети.
У бухобліку ці витрати відображаються у складі інших витрат (рахунок 94), адміністративних витрат (рахунок 92) або витрат на збут (рахунок 93) — залежно від того, з якою метою використовувалося таксі. Зазначені витрати вплинуть і на об’єкт оподаткування податком на прибуток, оскільки він формується на підставі фінрезультату з бухобліку. На ці суми ПКУ не передбачено коригувань.
Оскільки підприємство планує використовувати таксі в господарських цілях та здійснювати оплату за безготівковим розрахунком, то працівники не отримуватимуть компенсації, відповідно, тут не виникає додаткового блага, ПДФО та ВЗ. На це вказує також пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ, якщо таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.
Зверніть увагу: якщо користування послугами таксі буде відбуватися у неробочий час, то податківці можуть трактувати такі поїздки як неслужбові, а їх вартість – вважати сумою додаткового блага, наданого у негрошовій формі з донарахуванням відповідних податків.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись