• Посилання скопійовано

Таксі для працівників: особливості оподаткування і обліку

Підприємство планує підписати договір із перевізником для перевезення працівників. Які слід мати документи? Які особливості оподаткування витрат на таксі, оплата за які здійснюється за безготівковим розрахунком, відповідно до акта виконаних робіт? Які особливості оподаткування, якщо поїздки іноді припадатимуть на неробочий час?

ЗапитанняПідприємство планує підписати договір із перевізником (таксі) на послуги легкового транспорту для працівників в межах міста для виконання трудових обов'язків (їздитимуть до клієнтів, в аеропорт чи вокзал під час відрядження, тощо). Які слід мати документи? Які особливості оподаткування (ПДФО, ВЗ, ЄСВ, ПДВ та прибуток) витрат на таксі, оплата за які здійснюється за безготівковим розрахунком, відповідно до акта виконаних робіт? Та які особливості оподаткування, якщо такі поїздки іноді будуть припадати на неробочий час?

Відповідь:

Якщо такі послуги будуть надаватися регулярно, але, водночас, лише в разі потреби в службовій поїздки, роботодавцю (через керівника) варто видати наказ (розпорядження, положення) про користування такими послугами таксі працівниками. В ньому затвердити порядок цього користування та документи, якими воно оформлюватиметься працівниками. 

Порядок оформлення їх у цьому разі може бути такий: службова записка працівника або начальника відділу, працівники якого користуватимуться таксі, маршрутний лист, звіт про поїздку із зазначенням її часу і мети.

У бухобліку ці витрати відображаються у складі інших витрат (рахунок 94), адміністративних витрат (рахунок 92) або витрат на збут (рахунок 93) — залежно від того, з якою метою використовувалося таксі. Зазначені витрати вплинуть і на об’єкт оподаткування податком на прибуток, оскільки  він формується на підставі фінрезультату з бухобліку. На ці суми ПКУ не передбачено коригувань.

Оскільки підприємство планує використовувати таксі в господарських цілях та здійснювати оплату за безготівковим розрахунком, то працівники не отримуватимуть компенсації, відповідно, тут не виникає додаткового блага, ПДФО та ВЗ. На це вказує також пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ, якщо таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Зверніть увагу: якщо користування послугами таксі буде відбуватися у неробочий час, то податківці можуть трактувати такі поїздки як неслужбові, а їх вартість – вважати сумою додаткового блага, наданого у негрошовій формі  з донарахуванням відповідних податків.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.2025122
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202579
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202565
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025158
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025491