• Посилання скопійовано

Оплата за комунальні послуги здійснюється щомісяця

При звірці з контрагентом була виявлена нестача документів за 2014, 2015 роки за комунальні послуги. Чи можна у 2016 році на підставі завірених копій документів включити до бухобліку ці послуги за минулі роки для відновлення заборгованості? Як це оформити документально?

Комунальні послуги орендарем оплачуються за окремо виставленими орендодавцем рахунками. Якщо відповідних застережень про відшкодування витрат орендодавця по комунальних послугах не зазначено у договорі оренди, то для цього може бути укладений окремий договір про відшкодування витрат за комунальні послуги.

Причому орендар виставляє рахунки за спожиті комунальні послуги переважно щомісячно, згідно з даними окремих лічильників для обліку спожитих газу, тепла, води, електроенергії, або згідно з фактично спожитими послугами наступним чином:

  • водопостачання — пропорційно до чисельності працівників підприємства-орендаря, працюючих в орендованому приміщенні;
  • спожитої електроенергії — виходячи з потужності електроприладів і фактичного часу роботи;
  • з централізованого опалення — з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалюваної площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

Подібне передбачено п. 1.11 Правил №28 та п. 21 Правил 630 для орендарів.

Відтак, на нашу думку, у разі, якщо протягом 2014-2015 роках відповідні рахунки виставлялись з визначенням даних лічильника або фактично до спожитих послуг, а орендар їх не оплачував, то заборгованість, яка виникла та обліковувалась протягом вказаного періоду, може погашатись шляхом оплати відповідних сум у 2016 році.

Якщо ж ні рахунки не виставлялись, ні обсяг самих послуг не визначався за лічильниками, то, на нашу думку, включати відповідні суми за документами, складеними у 2016 році, можна лише у разі укладення окремого договору на відшкодування  витрат за комунальні послуги за 2014-2016 роки, у якому сторони повинні будуть визначитися щодо того, які суми будуть компенсуватися і як ці суми повинні будуть визначатися (підтверджуватися).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.202597
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202567
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202562
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025157
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025480