Нагадаємо, що визначення централізовано-кільцевих перевезень у чинному законодавстві відсутнє. Проте, єдиним документом, де про такі перевезення згадувалось - Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернених і використаних довіреностей на отримання цінностей, затвердженої наказом Мінфіну України від 16.05.1996 р. №99. Згідно з наказом Мінфіну від 30.09.2014 р. №987 ця Інструкція з 01.01.2015 року втратила чинність.
Також нагадаємо, що відповідно до роз’яснень Мінфіну від 05.03.2002 р. №053-2930 та від 04.04.2001 р. №053-2948, під централізовано-кільцевими перевезеннями слід розуміти такі перевезення, щодо яких вантажовідправником (виробником, постачальником) здійснюється систематичне завезення ТМЦ за узгодженими на певний період параметрами (кількість, асортимент, час тощо) на адресу одного чи більше замовників.
Причому, відповідно до Інструкції №99 централізовано-кільцеві перевезення — це був єдиний випадок, коли одержання і передача ТМЦ могли здійснюватись без надання одержувачами ТМЦ довіреностей.
З втратою чинності Інструкції №99, поставка товару, інших ТМЦ на умовах центрально-кільцевих перевезень оформлюється первинними документами за правилами, встановленими самим договором поставки товару (до такого виду договорів застосовуються положення ЦКУ про купівлю-продаж), з урахуванням вимог Закону про бухоблік та глави 17 ЦКУ (ст. 237-250 ЦКУ).
Деякі особливості з цього питання розглянуто в консультаціях:
Відсутність товарно-транспортної документації: чи можна включати до собівартості транспортні витрати
Довіреність на отримання ТМЦ: чи можна виписувати на директора?
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись