• Посилання скопійовано

Довіреність на отримання ТМЦ: чи можна виписувати на директора?

Чи можна виписувати довіреність на отримання ТМЦ від постачальника на директора підприємства?

Нагадаємо, що з 01.01.2015 р. наказ Мінфіну від 16.05.96 року N 99 "Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей" скасований (наказ Мінфіну від 30.09.2014 р №987).

На сьогодні, відповідно до п. 2.5 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затв. Наказом Мінфіну від 24.05.1995 р. 88) повноваження на здійснення господарської операції особи, яка в інтересах юридичної особи або фізичної особи - підприємця одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи тощо.

Щодо особи, яка може в інтересах юридичної особи одержувати ТМЦ, то такою особою може бути й керівник юрособи.

За приписами ст. 62 Закону України від 19.09.91 р №1576-XII "Про господарські товариства” дирекція (директор) діє від імені товариства в межах, встановлених даним Законом та установчими документами.

Генеральний директор має право без довіреності виконувати дії від імені товариства. Інші члени дирекції також можуть бути наділені цим правом.

Відповідні відомості про можливість керівника юридичної особи вчиняти правочини та інші дії від імені юридичної особи без довіреності містяться в ЄДР (Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, пошук на веб-сайті за посиланням>>>), що підтверджується випискою або витягом по підприємству, а також статутом.

Відтак, враховуючи вищенаведене, можна дійти висновку:

1. директор підприємства, який є його керівником, має право вчиняти правочини та інші дії від імені юрособи без довіреності,

2. відповідні повноваження керівника можна підтвердити випискою/витягом з ЄДР.

При цьому, на нашу думку, підтвердженням права отримання ТМЦ від постачальника та підпису про таке отримання в первинному документі (накладній, акті приймання-передачі тощо) є підписаний таким керівником договір або виписка/витяг з ЄДР.

Керівник як представник підприємства сам на себе не може виписувати довіреностей на будь-які дії від імені юрособи. Адже, за приписами ст. 246 Цивільного кодексу довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами (тобто у нашому випадку — це директор підприємства).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.2025107
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202571
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202563
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025157
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025483