• Посилання скопійовано

Для централізовано-кільцевих перевезень ТМЦ застосовуються загальні положення про поставку

Які регламентуючі первинні документи повинні підтверджувати централізовано-кільцеві перевезення товарно-матеріальних цінностей?

Нагадаємо, що визначення централізовано-кільцевих перевезень у чинному законодавстві відсутнє. Проте, єдиним документом, де про такі перевезення згадувалось - Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернених і використаних довіреностей на отримання цінностей, затвердженої наказом Мінфіну України від 16.05.1996 р. №99. Згідно з наказом Мінфіну від 30.09.2014 р. №987 ця Інструкція з 01.01.2015 року втратила чинність.

Також нагадаємо, що відповідно до роз’яснень Мінфіну від 05.03.2002 р. №053-2930 та від 04.04.2001 р. №053-2948, під централізовано-кільцевими перевезеннями слід розуміти такі перевезення, щодо яких вантажовідправником (виробником, постачальником) здійснюється систематичне завезення ТМЦ за узгодженими на певний період параметрами (кількість, асортимент, час тощо) на адресу одного чи більше замовників.

Причому, відповідно до Інструкції № 99 централізовано-кільцеві перевезення — це був єдиний випадок, коли одержання і передача ТМЦ могли здійснюватись без надання одержувачами ТМЦ довіреностей. 

З втратою чинності Інструкції №99, поставка товару, інших ТМЦ на умовах центрально-кільцевих перевезень оформлюється первинними документами за правилами, встановленими самим договором поставки товару (до такого виду договорів застосовуються положення ЦКУ про купівлю-продаж), з урахуванням вимог Закону про бухоблік та глави 17 ЦКУ (ст. 237-250 ЦКУ).

Деякі особливості з цього питання розглянуто в консультаціях:

Відсутність товарно-транспортної документації: чи можна включати до собівартості транспортні витрати

Довіреність на отримання ТМЦ: чи можна виписувати на директора? 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202410
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202427
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202427
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202428
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024130