• Посилання скопійовано

На запит про проведення зустрічної звірки слід надавати весь перелік запитуваних документів

Які документи потрібно надавати податківцям у разі проведення зустрічної звірки? Чи потрібно надавати всі перелічені документи, які перелічені у запиті податківців?

Відзначимо, що за текстом наведеного у запитані запиту, орган ДФС просить надати інформацію  у зв’язку із виявленням за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, фактів сумнівності у факті здійснення операцій. 

Перелік такої податкової інформації та порядок її отримання органами ДФС наведений у ст. 72, 73 ПКУ.

Підставою для поставлення вимоги у письмовому запиті про надання всієї наведеної інформації платником податків (перелік первинних та інших господарських документів) є приписи пп. 20.1.2, п. 73.3 та 73.5 ПКУ.

Загалом, посилання на пп. 73.3 та 73.5 ПКУ цілком достатньо для отримання первинних документів за запитуваним переліком з метою проведення зустрічної звірки.

Відповідно до п. 73.5 ПКУ зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків, у тому числі між платником податку та неприбутковими організаціями, визначеними п. 133.4 ПКУ. 

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному КМУ. 

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін. 

Водночас, при наданні всіх документів за запитуваним переліком, слід враховувати, що податкові органи можуть написати у довідці як про підтвердження господарських відносин, так і дати цілком негативну відповідь. 

Тому, у разі прийняття рішення про надання документів, слід надавати весь перелік документів, а також ті, які хоча й не зазначені у самому запиті, проте можуть свідчити про реальність виконання господарських операцій та свідчити на користь платника податків. 

Адже, ця довідка, якщо у ній буде сказано про підтвердження господарських відносин, стане у пригоді як у разі податкової перевірки за відповідний період, так і у разі спору в суді  при перевірках ваших контрагентів (по ланцюгу постачання). 

Платники податків зобов'язані подавати інформацію, визначену у податковому запиті, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (абз. 16 п. 73.3 ПКУ).

Інакше, податкові органи можуть надати довідку про непідтвердження господарських операцій та/або мають право звернутись до підприємства з іншим запитом з інших підстав (пп. 78.1.1, 78.1.4 ПКУ) та провести позапланову перевірку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025457
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520