Відзначимо, що за текстом наведеного у запитані запиту, орган ДФС просить надати інформацію у зв’язку із виявленням за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, фактів сумнівності у факті здійснення операцій.
Перелік такої податкової інформації та порядок її отримання органами ДФС наведений у ст. 72, 73 ПКУ.
Підставою для поставлення вимоги у письмовому запиті про надання всієї наведеної інформації платником податків (перелік первинних та інших господарських документів) є приписи пп. 20.1.2, п. 73.3 та 73.5 ПКУ.
Загалом, посилання на пп. 73.3 та 73.5 ПКУ цілком достатньо для отримання первинних документів за запитуваним переліком з метою проведення зустрічної звірки.
Відповідно до п. 73.5 ПКУ зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків, у тому числі між платником податку та неприбутковими організаціями, визначеними п. 133.4 ПКУ.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному КМУ.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Водночас, при наданні всіх документів за запитуваним переліком, слід враховувати, що податкові органи можуть написати у довідці як про підтвердження господарських відносин, так і дати цілком негативну відповідь.
Тому, у разі прийняття рішення про надання документів, слід надавати весь перелік документів, а також ті, які хоча й не зазначені у самому запиті, проте можуть свідчити про реальність виконання господарських операцій та свідчити на користь платника податків.
Адже, ця довідка, якщо у ній буде сказано про підтвердження господарських відносин, стане у пригоді як у разі податкової перевірки за відповідний період, так і у разі спору в суді при перевірках ваших контрагентів (по ланцюгу постачання).
Платники податків зобов'язані подавати інформацію, визначену у податковому запиті, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (абз. 16 п. 73.3 ПКУ).
Інакше, податкові органи можуть надати довідку про непідтвердження господарських операцій та/або мають право звернутись до підприємства з іншим запитом з інших підстав (пп. 78.1.1, 78.1.4 ПКУ) та провести позапланову перевірку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити