• Посилання скопійовано

Допомога на ремонт пошкодженого житла власнику підприємства

Підприємство зареєстроване за місцем проживання власника. Внаслідок ракетного удару РФ 04.09.2024 р. було пошкоджено житло власника. Чи можливо відшкодувати витрати на ремонт житла за рахунок підприємства? Якщо так, то які проведення?

Згідно з ст. 1 Закону №5073:

  • благодійник – дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності;
  • благодійна діяльність – добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Слід звернути увагу і на пп. «б» пп. 170.7.8 ПКУ, яким визначено порядок звільнення від оподаткування благодійної допомоги, що надається відповідно до абз. 2 пп. «в» пп. 165.1.54 ПКУ. Де зазначено, що не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається у будь-якій сумі (вартості) виплачена (надана) благодійниками на відновлення втраченого майна, на житлові, соціальні, побутові та на інші потреби згідно з Переліком №653. Сума допомоги сукупно протягом звітного (податкового) року не має перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, - у 2024 році вона складає 3 550 000,00 грн. та відображатиметься у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «205». Сума, що перевищуватиме неоподатковуваний розмір, підлягатиме оподаткуванню за загальними правилами.

Згідно з абз. 2 пп. «в» пп. 165.1.54 ПКУ сума (вартість) благодійної допомоги виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, у порядку, визначеному Законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації», зокрема на користь членів сімей таких учасників бойових дій  є доходом, який не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу отримувача до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний в Україні, та/або завершено здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Тож, розуміємо, що підприємство може виступити благодійником до фізособи, незалежно від того, чи є вона його працівником чи ні і незалежно від факту реєстрації підприємства за її адресою. Отже, підприємство може надати матеріальну допомогу власнику підприємству на відновлення пошкодженого житла. 

 

Бухоблік

У бухобліку виплати благодійної допомоги призводять до зменшення активів, а отже, відповідно до п. 5 П(С)БО 16 відображаються у складі витрат.

Згідно з п. 7 П(С)БО 16, витрати у вигляді перерахованої благодійної допомоги визнаються витратами періоду, в якому вони були понесені. А відповідно до п. 29 цього П(С)БО такі витрати відображатимуться в бухобліку за дебетом субрахунку 949 «Інші операційні витрати».

Отже, операція з надання благодійної допомоги у вигляді грошових коштів  відображається в бухобліку як списання таких коштів з рахунку підприємства до складу інших операційних витрат записом: Дт 949 Кт 311 на підставі банківської виписки.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202552
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025134
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025418
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202588
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520