• Посилання скопійовано

Продаж робіт з будівництва тимчасової споруди

Генпідрядник, будівельна організація виконує для замовника – забудовника будівельні роботи з будівництва житлового кварталу, оформляючи роботи актами КБ-2в та довідкою КБ-3. Генпідрядник отримав від забудовника замовлення на будівництво та монтаж тимчасової споруди (відділу продажу), яку можна переносити між об’єктами. Як продавати цю споруду – як окремо споруду і окремо роботи з монтажу чи як виконані будівельно-монтажні роботи?

На наш погляд, можливі обидва варіанти з будівництва і передачі тимчасової споруди:

  • за договором постачання генпідрядник продає, а замовник отримує тимчасову споруду, ціна якої визначається договором, плюс за окремим договором з монтажу чи за первісним договором постачання генпідрядник здійснює монтаж тимчасової споруди;
  • за договором будівельного підряду генпідрядник виконує комплекс будівельно-монтажних робіт, в рамках якого здійснюється будівництво і монтаж тимчасової споруди. За таким договором передаються виконані будівельно-монтажні роботи. Окремо тимчасова споруда за накладною не передається.

Який з цих двох варіантів обрати, сторони вирішують самостійно. 

Тобто, це питання вирішується виключно договором між сторонами.

На наш погляд, для будівельного підприємства доречніше обирати другий варіант – виконання будівельно-монтажних робіт. Такі роботи, як зазначено у запитанні, оформляються актом КБ-2в і довідкою КБ-3. Окремо накладна на передачу тимчасової споруди не складається.

Перший варіант характерний для виробничих підприємств, вид господарської діяльності яких – виробництво модульних будинків. Такі будинки виробляються у власних виробничих цехах. Код КВЕД для такої діяльності – 25.11 «Виробництво будівельних металевих конструкцій і частин конструкцій».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025142
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025432
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520