• Посилання скопійовано

Чи можна придбати офіс за кордоном під час дії воєнного стану?

Українська компанія хоче придбати офісне приміщення за кордоном, щоб перемістити роботу свого офісу. Чи є станом на 21.07.2022 будь-які обмеження щодо проведення такої операції з придбання об’єкта нерухомості за кордоном в частині оплати в іноземній валюті з боку валютного законодавства України? Яке податкове навантаження такого придбання?

По-перше, станом на цей момент, у період дії воєнного стану придбати валюту та провести розрахунки з нерезидентом через банк поки що неможливо. 

Дозволені валютні операції перераховані у п. 14 Постанови №18, і там немає такої операції, як придбання нерухомого майна у нерезидента. Втім, НБУ регулярно вносить зміни у Постанову №18, і тому радимо слідкувати за цими змінами на предмет ослаблення валютного регулювання для даної ситуації.

По-друге, особливостей оподаткування такого придбання не передбачено.

Оскільки нерухоме майно перебуватиме не на території України, податок на нерухомість не виникає. 

Щодо ПДВ. Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Оскільки в зазначеному випадку нерухомість розташована за кордоном, щодо податкового кредиту ПДВ не може бути мови.

Після придбання офісу підприємство має право його амортизувати, якщо він буде використовуватись в діяльності підприємства – за загальними правилами бухобліку та оподаткування прибутку підприємств.

Податок на доходи нерезидентів також не виникає, оскільки такого доходу (від продажу нерухомого майна за межами України) немає у переліку оподатковуваних доходів нерезидентів у пп. 141.4.1 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025145
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025439
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520