• Посилання скопійовано

Бронювання працівника: який лист написати?

Воєнкомат вручив повістку голові ФГ (юрособi), який сам здійснює обробку землі. Який лист написати на його бронювання?

Статтями 12 і 25 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено таке поняття, як бронювання військовозобов'язаних працівників в умовах воєнного стану. 

Постановою №194 визначено порядок бронювання військовозобов'язаних за органами держвлади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань і населення в умовах правового режиму воєнного стану.

Тобто працівники певних органів, підприємств, організацій, установ можуть продовжувати виконувати свої посадові обов’язки у разі включення в списки, що складаються та затверджуються у передбаченому Постановою №194 порядку, отримуючи відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час строком до 6 місяців.

Тож з метою своєчасного проведення весняно-літніх польових робіт, забезпечення виробництва сільськогосподарської продукції та продовольства для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та населення прошу, у разі потреби, надіслати до Мінагрополітики на e-mail: mobagro2022@gmail.com: лист з пропозиціями та пропозиції (Додаток до Постанови № 194) щодо бронювання військовозобов’язаних. Про це ми писали тут.

Лист пишеться довільної форми та може містити наступний зміст: «ФГ (юридична особа) керуючись статтями 12 та 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» звертається з проханням бронювання військовозобов'язаного працівника ПІБ, якому була вручена повістка, на період проведення весняно-літніх польових робіт, щоб в подальшому забезпечити сільськогосподарською продукцією Збройні Сили України, інші військові формування та населення».  

Для підтвердження відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного часу орган держвлади видає військовозобов'язаному витяг із наказу Мінекономіки, який і підтверджує відстрочку від призову на військову службу (п. 5 Постанови №194).

Міноборони через Генштаб ЗСУ організує доведення таких витягів до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Робиться це в одноденний термін.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

 • Чи стягується релігійною організацією туристичний збір з паломників?
  Релігійна організація розміщує на своїй території у власних приміщеннях паломників на безоплатній основі за рахунок цільової благодійної допомоги від іншої релігійної організації. В Акті використання цільових коштів зазначено: «В межах надання благодійної допомоги, сторона 2 надала кімнати для тимчасового перебування представників сторони 1 у період з … на 210 ночівель для 62 осіб, з яких...». Чи є сторона 2 податковим агентом з туристичного збору?
  22.09.202313
 • Коли сплине строк позовної давності для списання кредиторської заборгованості?
  ТОВ, платник податку на прибуток, застосовує коригування на податкові різниці, платник ПДВ. Має безнадійну кредиторську заборгованість від платника ПДВ, яка мала бути погашена 01.10.2018 р. Якою датою її списати після прийняття Закону № 3219?
  21.08.20232 021
 • Як декілька підприємств можуть зібрати кошти для придбання техніки для ЗСУ?
  Декілька підприємств з різними формами власності та різними системами оподаткування хочуть зібрати кошти і придбати військову техніку для передачі ЗСУ. Як це найкраще зробити? Варіанти – перерахувати кошти: 1) одному з підприємств, які беруть участь; 2) громадській організації; 3) благодійній організації. Як правильно документально оформити?
  21.08.202332
 • Який метод ТЦУ обрати?
  Компанія купила на позабіржовому ринку державні облігації США у нерезидента. Облігації допущені до обігу на ринку України згідно з Постановою КМУ. Угода підпадає під контрольовану операцію. Раніше подібних (зіставних) операцій у компанії, а також у нерезидента не було. На ринку України згідно з відкритими джерелами співставних операцій (торгів з такими облігаціями) не було ні на біржі, ні поза біржою. Який метод обрати для виконання вимог ТЦУ?
  12.07.202359
 • Благодійна допомога членам сім’ї загиблих військовослужбовців
  До фонду звертаються члени загиблих військовослужбовців про надання нецільової благодійної допомоги. Чи може фонд надавати благодійну допомогу, яка не включається до оподаткування у будь-якої сумі (вартості), тобто більше, ніж 3760 грн? Чи може така благодійна допомога бути систематичною протягом року, кожного місяця?
  30.06.202367